دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز چهارشنبه به نقل از مسئول واحد فراهم‌وری اعضای پیوندی این دانشگاه گزارش داد: در نهصد و پنجاه و ششمین عمل اهدای عضو از اهداکننده مرگ مغزی در این دانشگاه اعضای روانشاد "مصطفی کلاته‌میمری  میمری" که از بیمارستان واسعی سبزوار معرفی شده بود پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده‌اش در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی پیوند قرار گرفت.

دکتر ابراهیم خالقی افزود: اهدای رایگان و پیوند کلیه‌های آن مرحوم به یک زن  ۲۶ ساله ساکن نیشابور و یک مرد ۲۰ ساله ساکن مشهد که سالها از نارسایی کلیه رنج برده و با دیالیز تحت درمان بودند جان دوباره داد.

وی گفت: کبد جوان روانشاد سبزواری نیز در بیمارستان منتصریه به یک زن ۵۴ ساله ساکن مشهد و قلب وی در بیمارستان امام رضا(ع) این شهر به یک مرد ۱۸ ساله ساکن بیرجند اهدا و پیوند زده شد. 

مسئول واحد فراهم‌وری اعضای پیوندی این دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: قرنیه‌های مرحوم کلاته‌میمری هم جهت پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال گردید.

واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی داشگاه علوم پزشکی مشهد که شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.