دبیر ستاد نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی روز یکشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی شهرستان تایباد گفت: هم اکنون معین‌های اقتصادی برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای به بیش از ۵۰۰ روستای این استان وارد شده‌اند.

علی اکبر لبافی افزود: به دنبال توسعه فعالیت در شهرستان‌ها هستیم و بر این باوریم که همگرایی ایجاد شده میان ارکان مختلف و ورود معین‌های اقتصادی به این عرصه می‌تواند تحولات خوبی را در خراسان رضوی ایجاد کند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر مطالعات ۳۰۰ پروژه اشتغالزایی در این استان در حال انجام است که در صورت نهایی شدن آن‌ها تحول عظیمی در حوزه اشتغال استان پدید خواهد آمد.

وی گفت: طرح مثلث توسعه اقتصادی استان همگام با سرمایه گذاران در حال اجراست و برای رسیدن به اهداف پیش رو باید از سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی حمایت شود.

لبافی افزود: در این راستا سامانه‌ای طراحی شده تا مردم بتوانند اقدامات معین‌های اقتصاد مقاومتی در استان را رصد کنند.

فرماندار تایباد نیز در این نشست گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در تایباد هم اکنون ۳۸ روستای این شهرستان زیرپوشش طرح‌های پیشنهادی معین‌های اقتصادی قرار گرفته‌اند و نیاز است مسوولین در برنامه‌های سرمایه‌گذاران با بخش خصوصی نهایت همکاری و تعامل را داشته باشند.

محسین سیاح افزود: استفاده از ظرفیت‌های مرز دوغارون و فعالان بخش خصوصی در این گذرگاه رسمی و حوزه بخش کشاورزی این شهرستان می‌تواند نقش بسزایی در ایجاد اشتغال پایدار در مناطق و روستاهای مرزی داشته باشد.

در این نشست ۱۰ تفاهمنامه با سرمایه گذاران بخش خصوصی این شهرستان به امضا رسید.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد با ۳۸ روستا در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.