سردار سرتیپ دوم پاسدار حسینعلی یوسفعلی زاده عصر دوشنبه در جلسه ستاد نشر ارزش‌های دفاع مقدس گناباد افزود: یکایک مردم و مسئولان و دستگاه‌های اجرایی نسبت به گسترش فرهنگ و معارف دفاع مقدس و انتقال ایثارگری‌های آن دوران به نسل‌های بعد مسئول هستند.

وی ادامه داد: انجام فعالیت‌های انقلابی نباید معطل هماهنگی اداری بماند و همه دستگاه‌های اجرایی باید از ظرفیت‌های خود برای سرعت بخشی در تحقق برنامه ها و اهداف این بخش بهره بگیرند و بخشی از اعتبارات خود را به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص دهند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: نمایندگی‌های بنیاد حفظ  آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در شهرستان‌های خراسان رضوی به صورت تشکل‌های مردم نهاد مسئولیت هماهنگی بخش‌های مختلف در این زمینه را بر عهده دارند و دستگاه‌های اجرایی نقش تقویت کننده آنها در راستای اهدافشان را ایفا می کنند.

سردار یوسفعلی زاده برگزاری کنگره شهدای خراسان رضوی در سال ۱۴۰۰ را یاد آور شد و گفت: شورای عالی سیاست گذاری این کنگره تشکیل شده است و شورای برنامه ریزی آن با حضور ۵۰ دستگاه اجرایی طی هفته جاری برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری ستاد برگزاری کنگره شهدا در همه شهرستان‌های خراسان رضوی در آینده نزدیک افزود: از جمله اهداف و وظایف این کنگره زمینه سازی ساخت المان‌ها و پردیس شهدای معراج و برگزاری پیش یادواره های شهدای مناطق شهری و روستایی است.

فرماندار گناباد هم استفاده از ظرفیت های بخش‌های مختلف برای تحقق اهداف و برنامه های ترویج فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس را رویکرد مهم مجموعه اجرایی این شهرستان دانست و گفت: با هدف استفاده بیشتر از مشارکت مردمی، یک تشکل مردم نهاد در این بخش به تازگی در گناباد ثبت شده و فعالیت خود را آغاز کرده است.

حامد قربانی افزود: با توجه به اینکه نمایندگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در گناباد فاقد ساختمان است اقداماتی با هماهنگی شورای اسلامی و سایر بخش‌ها برای اختصاص زمین و یا اجاره ملکی از محل املاک بدون استفاده سایر ادارات بدین منظور در دست پیگیری است.

وی ادامه داد: ایجاد طرح پردیس معراج شهدا در روستای ریاب گناباد هم از طریق مسئولان استانی و کشوری در دست اقدام است.

شش هزار و ۵۰۰ رزمنده از شهرستان گناباد در دوران دفاع مقدس روانه جبهه های نبرد حق علیه باطل شدند که از این تعداد ۳۷۵ نفر به فیض شهادت و هزار و ۲۵۰ نفر به درجه جانبازی نایل آمدند.

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.