رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: یکی از مشکلاتی آموزش عالی در سطح استان این است که وزارت علوم  برای ایجاد رشته‌های میان بخشی که داوطلبان زیادی هم دارند مجوز نمی‌دهند.
 به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی سروری مجد در نشست مشترک اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی و روسای دانشگاه‌های استان با استاندار خراسان رضوی که ظهر امروز در استانداری برگزار شد، با انتقاد از کمبود بودجه دانشگاه‌ها اظهار کرد: یکی از مشکلات آموزش عالی در سطح استان این است که وزارت علوم  برای ایجاد رشته‌های میان بخشی که داوطلبان زیادی هم دارند مجوز نمی‌دهند.
 وی ادامه داد: برای ایجاد چند رشته جدید که اساتید آنان را نیز داریم پیگیری‌های متعددی کردیم، اما تاکنون مجوزی از سوی وزات علوم داده نشده است.
سروری مجد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: با توجه به رویکرد استاندار خراسان رضوی مبنی بر توسعه اقتصاد مقاومتی در سطح استان می‌توان از ظرفیت‌های دانشگاه آزاد برای توسعه هر منطقه استفاده کرد. مخصوصاً در موضوع صنایع غذایی که دانشگاه آزاد اسلامی در آن وارد شده است.
 وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دو بیمارستان در مشهد دارد که یکی توسط خیریه دانشجویان اداره می‌شود و در منطقه محروم قرار دارد. با این وجود ما ظرفیت و آمادگی آن را داریم در صورت واگذاری دو فضای فیزیکی، دو درمانگاه نیز در این مناطق دایر کنیم.
 رئیس دانشگاه آراد اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: دانشگاه آزاد در حال حاضر 14 مدرسه در سطح مشهد دارد که به طور میانگین در مناطق متوسط به پایین شهر قرار دارند و آمادگی داریم سه مدرسه دیگر در مناطق محروم دایر کنیم.
 وی همچنین از برنامه‌ریزی این دانشگاه برای احداث چهار مدرسه عالی مهارتی در راستای مهارت‌افزایی و تحقق اقتصاد مقاومتی خبر داد.
 سروری مجد گفت: در حال حاضر مجموعه دانشگاه‌های آزاد استان 70 میلیارد تومان به خاطر دانشجویان شاهد از بنیاد شهید طلب دارد. همچنین هم‌اکنون 2 میلیارد تومان از تامین اجتماعی طلبکار هستیم. ما با کمترین هزینه‌ها به بیماران خدمت ارائه می‌کنیم، اما از آن سو تامین اجتماعی بدهی‌های ما را پرداخت نمی‌کند.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.