اخبار مرتبط

نایب رئیس کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دولت از ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پروش فرار می‌کند.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، قاسم احمدی لاشکی در نشست مشترک اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی و روسای دانشگاه‌های استان با استاندار خراسان رضوی که ظهر امروز در استانداری برگزار شد، در خصوص کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش، اظهار کرد: متأسفانه دولت از موضوع ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش فرار می‌کند.
وی ادامه داد: بر اساس مصوبه مجلس دولت باید نیروی‌های حق‌التدریسی، معلمان نهضت سواد آموزی و مربی‌ای مهدکودک‌ها را استخدام کند که مجموع این افراد 65 هزار نفر می‌شود. مجلس این موضوع را مصوب کرد و به دولت دستور داد که ظرف دو ماه آیین‌نامه این موضوع تصویب شود که هنوز اجرا نشده است.
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: یکی از دلایل اصلی که آقای بطحایی از وزارت آموزش و پرورش رفت همین موضوع بود، چراکه دولت آیین‌نامه این موضوع را تصویب نمی‌کرد.
وی خاطرنشان کرد: قطعاً اگر آقای حسینی بخواهد به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس معرفی شود و رأی بگیرد یکی از مسائل مهم و تأثیر گذار در رأی نمایندگان اجرای مصوبه مجلس در خصوص استخدام نیروهای حق‌التدیسی و نهضت و مهدکودک‌هاست.
احمدی لاشکی اضافه کرد: اگر این مصوبه اجرایی شود مشکل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش حل می‌شود.
انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.