اخبار مرتبط

بتول گندمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بودجه سال 98 شهرداری مشهد از 31 هزار و 900 میلیارد ریال بودجه امسال به 42 هزار و 980 میلیارد و 924 میلیون ریال افزایش یافت که در بخشهای عمومی، عمرانی، اقتصادی و سازمانها هزینه می شود.
وی اظهار داشت: برای سال آینده سهم درآمد های پایدار 23 درصد و سهم درآمد های ناپایدار 77 درصد پیش بینی شده و اعتبارات عمرانی نیز از 10 هزار 390 میلیارد ریال در سال جاری به 17 هزار و 180 میلیارد ریال افزایش یافته است.
وی گفت: حوزه حمل و نقل و ترافیک 48 درصد، خدمات و محیط زیست 11 درصد، شهرسازی و معماری 16 درصد، فرهنگی و اجتماعی سه درصد، مدیریت ایمنی و بحران چهار درصد و مدیریت هوشمند سازی 18 درصد از اعتبارات عمرانی سهم می برند.
گندمی افزود: در بخش درآمدهای پایدار مهمترین بخش مالیات بر ارزش افزوده است که به دلیل ابهام در منابع نسبت به حصول آن خوشبین نیستیم بطوریکه برای سال جاری وصول 340 میلیارد تومان را در این زمینه پیش بینی کرده بودیم که حدود 270 میلیارد تومان آن محقق شد و برای سال اینده نیز وصول 420 میلیارد تومان پیش بینی شده است.
وی اظهار داشت: در سال آینده برای کسب عوارض خودرو نیز 50 میلیارد تومان پیش بینی شده که این میزان در سال جاری حدود 35 میلیارد تومان بوده است.
وی گفت: از محل انتشار و تسهیلات اوراق نیز پیش بینی کرده بودیم 2 هزار و 699 میلیارد تومان درآمد داشته باشیم که این رقم برای سال آینده 2 هزار و سه میلیارد تومان پیش بینی شده است،
گندمی افزود: احداث سه ایستگاه شهدا، باب الجواد و پایانه از خط سوم قطار شهری نیز در اعتبارات سال آینده در نظر گرفته شده و خط 2 قطار شهری مشهد تا ایستگاه جام عسل نیز به زودی مورد آزمایش قرار گرفته و تا پایان خرداد 98 به بهره برداری می رسد.
وی اظهار داشت: در بخش عوارض ساختمانی نیز مهمترین کدها، کد اعتبار نوسازی است که سرانه هر شهروند برای نوسازی بیش از 23 هزار تومان برآورد شده و از 65 میلیارد تومان در سال جاری به 75 میلیارد تومان در سال آینده رسیده است.
وی گفت: پیش بینی کسب عوارض ساختمانی مانند هزینه پروانه و امثال آن از یک هزار و 158 میلیارد تومان در سال جاری به یک هزار و 857 میلیارد تومان در سال آینده رسیده و در بخش هزینه های جاری و نگهداشت شهر نیز برای سال 98 مبلغ یک هزار و 653 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
6070 / 6053
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.