اخبار مرتبط

امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس:

غلامحسین شافعی روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی در مشهد افزود: در این سفر همچنین قرارداد تعرفه های ترجیحی که منجر به تجارت آزاد می شود منعقد گردید.
وی که یکی از همراهان رئیس جمهوری در سفر به عراق بود اظهار داشت: در این سفر مقرر شد شهرک های صنعتی مشترک در مرز ایران و عراق راه اندازی شود.
وی گفت: اتاق بازرگانی ایران یک مرکز تجاری در قالب ساختمان 11 طبقه در عراق خریداری کرده که قرار است همه اتاق های بازرگانی استانهای کشور سهمی از این ساختمان داشته باشند.
شافعی سفر رئیس جمهوری به عراق را سفری بی بدیل دانست و افزود: این سفر انعکاس فوق العاده ای در سطح بین المللی داشت.
وی با اشاره به انتخابات اخیر اتاق بازرگانی اظهار داشت: به رغم مشکلات اقتصادی، میزان مشارکت فعالان اقتصادی در این انتخابات نسبت به دوره قبل 30 درصد افزایش داشت که نشان می دهد آنان به آینده بهتر اقتصادی کشور امیدوارند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: ریشه بیش از 70 درصد پرونده های قضایی مسائل اقتصادی است و اینکه قوه قضائیه همکاری همه جانبه خود را با بخش خصوصی و حوزه اقتصادی کشور اعلام کرده، افق جدید و امیدهای بسیار ایجاد می کند.
شافعی افزود: توسعه اقتصادی، توسعه همه جانبه کشور را در پی دارد و اعلام همکاری قوه قضائیه و همیاری نمایندگان مجلس و استاندار خراسان رضوی فرصت طلایی برای این استان است تا میزان جسارت در تصمیم گیری ها افزایش یابد.
وی اظهار داشت: بسیاری از مدیران دولتی آگاه هستند که شرایط اقتصادی کشور غیر عادی است و برای این شرایط باید تصمیمات غیرعادی گرفته شود، اما گاهی به خاطر فضایی که در برخی بخشها وجود دارد، قدرت جسارت در تصمیم گیری متفاوت از مدیران دولتی گرفته می شود.
وی گفت: با استفاده درست و به موقع از منابع کشور، امید به آینده و جسارت در تصمیم گیری می توان شرایط سخت فعلی را پشت سر گذاشت و بخش خصوصی نیز در این حوزه همیار بخش دولتی خواهد بود.
7489 / 6053
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.