اخبار مرتبط

برای نخستین بار در گفتگو با ناصر نوبری سفیر ایران در شوروی سابق بیان شد

یاسرعبدالزهرا الحجاج که برای شرکت در جشن دانشجویان خارجی دانشگاه فردوسی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به مشهد سفر کرده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نیازمند به افراد تحصیل کرده ای هستیم که همزمان با علم آموزی مدارج عالی فرهنگی و ارزشی را نیز کسب کنند.
وی ادامه داد: این ویژگیها در دانشگاههای ایران وجود دارند لذا خانواده ها عراقی و دولت عراق علاقه مند به تحصیل جوانان عراقی در دانشگاههای ایران هستند.
رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران به تحصیل پنج هزار دانشجوی عراقی در دانشگاههای ایران اشاره و بیان کرد: هزار نفر از این تعداد در رشته های علوم انسانی، هزار و 800 نفر آنان در رشته های علوم و مهندسی و بقیه در رشته های علوم پزشکی مشغول تحصیل در ایران هستند.
وی گفت: 90 درصد دانشجویان عراقی رشته های پزشکی با هزینه شخصی خود در دانشگاههای ایران تحصیل می کنند که علاوه بر اعتبار علمی ایران در این حوزه، نشانگر رغبت و میل باطنی جوانان عراقی نسبت به تحصیل در ایران است.
یاسرعبدالزهرا الحجاج به اشتراکات نزدیک فرهنگی عراق و ایران نیز اشاره و بیان کرد: امیدواریم ارتباط بین دو کشور در همه گسترش یافته و تنها به تبادل استاد و دانشجو محدود نماند.
وی در ادامه همچنین اظهارداشت: پیگیر هستیم تا برگزاری دوره های کوتاه مدت و اجرای پروژه های علمی مشترک بین ایران و عراق را در دستور کار قرار دهیم.
دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در دانشگاه فردوسی مشهد شامگاه چهارشنبه چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران را در قالب جشنی با عنوان 'چله انقلاب' گرامی داشتند. رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران و معاون فرهنگی سرکنسول افغانستان در مشهد از میهمانان این جشن بودند.
دانشگاه فردوسی مشهد 810 عضو هیات علمی و افزون بر 30 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای در 435 رشته و در قالب 63 گروه آموزشی دارد. این دانشگاه با هزار و 700 دانشجوی خارجی بیشترین تعداد دانشجویان خارجی را در بین دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ایران جذب کرده است. بیشترین دانشجویان خارجی دانشگاه فردوسی مشهد از کشورهای افغانستان و عراق هستند. همچنین دانشجویان کشورهای سوریه، لبنان، آمریکا و روسیه در دانشگاه فردوسی تحصیل می کنند.
2030/1858
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

برای نخستین بار در گفتگو با ناصر نوبری سفیر ایران در شوروی سابق بیان شد

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.