اخبار مرتبط

رضا اردکانیان روز جمعه در نشست بررسی مشکلات صنعت آب و برق نیشابور افزود: مشکل اصلی در این شهرستان کمبود آب است که باید هر چه زودتر طرح جامعی برای نحوه توزیع منابع و وضعیت مصرف آن در این منطقه تهیه شود.
وی اظهار کرد: هدف مشترک همه مسئولان افزایش سطح رضایتمندی مردم است و در این مسیر نحوه پیگیری مطالبات نباید موجب ایجاد نگرانی شود.
وی گفت: سیاست دولت در زمینه آب روشن است و روند احداث تصفیه ‌خانه ها باید تسریع گردد تا از پساب آن برای جایگزینی منابع آب زیرزمینی و سطحی استفاده شود.
وزیر نیرو افزود: در بخش انرژی ‌های تجدیدپذیر دولت از سرمایه‌ گذاری بخش خصوصی در منطقه حمایت می ‌کند و این منطقه استعداد مناسبی در این بخش دارد.
وی اظهار داشت: برای اطمینان خاطر بهره برداران، طرح جامع آب در منطقه نیشابور با اولویت و به عنوان نقشه راه در بخش شرب، کشاورزی و صنعت به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدوین می شود.
فرماندار نیشابور نیز در این نشست گفت: معضلات محیط زیست این شهرستان و شکاف های دشت نیشابور ناشی از استفاده بی رویه از منابع آب است که نیازمند مطالعه و برنامه ریزی های لازم است.
سعید شیبانی افزود: نیشابور به دلیل برخورداری از توان فوق العاده در بخش آب شرایط ویژه ای دارد و برای ایجاد تعادل و توازن در این بخش همکاری بین بخش نیرو و بهره برداران شکل گرفته و این همکاری و همراهی باید استمرار داشته و تقویت شود.
وی اظهار داشت: نیشابور دارای رودخانه های فصلی و دائمی فراوان است که به دلیل توسعه شهری و تغییرات آب و هوایی امکان مواجه شدن یا سیلاب های ناگهانی را دارد.
وی گفت: تصفیه خانه فعلی نیشابور جوابگوی حجم فاضلاب فعلی نیست و در این راستا نیازمند مشارکت بخش خصوصی هستیم تا از پساب فاضلاب نیشابور به نحو بهینه و مناسب استفاده شود.
مرکز شهرستان 450 هزار نفری نیشابور در 127 کیلومتری غرب مشهد واقع است.
9869 / 6053
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.