حسین قائمی کرمانی عصر شنبه در حاشیه مراسم گشایش نمایشگاه خوشنویسی 'محفل عشق' در نگارخانه رضوان موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 300 نفر در کشور دانش آموخته انجمن خوشنویسان ایران هستند.
وی اظهار داشت: انجمن خوشنویسان ایران تنها مرکز رسمی متولی آموزش خوشنویسی در کشور است که 330 شعبه دارد و از این تعداد 15 شعبه در خراسان رضوی است.
وی گفت: این انجمن هر سال دو ترم آموزشی در فصل تابستان و زمستان برگزار می کند و هر هنرجو پس از گذراندن پنج مرحله عمومی و کسب نمره لازم در امتحانات موفق به دریافت مدرک ممتازی معادل مدرک کارشناسی دانشگاه می شود.
قائمی افزود: این انجمن دو مرحله تخصصی نیز برای آموزش خوشنویسی دارد که هنرجوی دارای مدرک ممتاز می تواند پس از گذراندن مرحله نخست دوره تخصصی، مدرک فوق ممتازی معادل کارشناسی ارشد و پس از گذراندن مرحله دوم دوره تخصصی، مدرک استادی معادل دکتری دانشگاه را به دست آورد.
وی اظهار داشت: استقبال و رشد هنر خوشنویسی بین نسل جوان مطلوب است و به همین منظور هنرجویان جوان این انجمن در مشهد کارهای زیبایی از خود به ثبت رسانده اند.
وی گفت: در نمایشگاه 'محفل عشق' که با همکاری موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در نگارخانه رضوان برپا شده است، آثار 16 خوشنویس جوان 20 تا 35 ساله دارای مدارک ممتاز و فوق ممتاز انجمن خوشنویسان ایران در مشهد در معرض دید علاقه ‌مندان قرار گرفته است.
این نمایشگاه تا 22 آذر دایر است.
7489 / 6053
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.