مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: چهارمین نمایشگاه ملی صنایع دستی با ۲۵۰ غرفه برپا شده که ۸۰ درصد آنها هنرمندان این استان هستند و به مدت یک هفته برای بازدید علاقه‌مندان دایر است. 

حسن رمضانی در حاشیه بازدید استاندار از غرفه‌های این نمایشگاه اظهار داشت: نمایشگاه‌ها فرصت مناسبی برای تعامل هنرمندان از شهرها و استان‌های مختلف است تا بیشتر با سوغات و هنرهای دستی و فرهنگ همدیگر آشنا شوند.

وی بیان کرد: در این نمایشگاه توانمندی‌های شهر ملی خوسف با پارچه سنتی، روستای ملی گوهر سنگ و روستای جهانی خراشاد را با حوله‌بافی برای هنرمندان سراسر کشور به نمایش گذاشته‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه 6 سیاه چادر عشایری نیز در این نمایشگاه بر پا شده است، افزود: سه سیاه چادر از استان‌های لرستان، گلستان و خراسان شمالی و سه سیاه چادر عشایری از استان خراسان جنوبی در این نمایشگاه حضور دارند.

وی از برگزاری نشست تخصصی صنعتگران سایر استان‌ها با فعالان این عرصه در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: همچنین بازدید از مکان‌های گردشگری و تاریخی استان برای هنرمندان صنایع دستی شرکت کننده در نمایشگاه برنامه‌ریزی شده است.

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی در داشتن بازارچه‌های صنایع دستی جزو استان‌های برخوردار است، ادامه داد: مرکز توسعه و ترویج صنایع دستی در آینده نزدیک در محله خیرآباد بیرجند به بهره‌برداری می‌رسد.

چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی از ۱۳ تا ۱۸ آذر ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های خراسان جنوبی دایر است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.