جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: به مناسبت دهه ولایت ۵۰۰ بسته غذایی به ارزش ۵۰ میلیون تومان بین اهالی مناطق کم برخوردار استان توزیع می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، امروزه قهر ۱۹ ساله طبیعت در خراسان جنوبی و آثار به جای مانده از خشکسالی در استان بر کسی پوشیده نیست. کمبود نزول باران و جان دادن قنات‌ها اولین یادگاری از خساست آسمان بود که خود مشکلاتی اعم از از بین رفتن منابع درآمد روستاییان، خشک شدن اراضی کشاورزی را رقم زد.

در پی بروز این ناملایمت‌ها بسیاری از روستاییان چتر فقر را بر سر گرفته و برای بارانی دیگر دست به دعا برداشتند. در این بین جمعیتی به نام هلال احمر از مهر و مهربانی پا به میدان گذاشت و در کنار دیگر رسالت‌های ذاتی‌اش، تلاش می‌کند که با کمک‌هایی هر چند اندک، دردهایشان را مرهم شود.

جمعیت هلال احمر در دوره‌ها و به مناسبت‌های مختلف با توزیع بسته‌های معیشتی در بین خانوارهای نیازمند گامی برای ابراز همدردی با هم استانی‌ها برمی دارد.

مجیدرضا لطیفی، جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، امروز 23 مرداد، در جمع خبرنگاران بیان کرد: به مناسبت دهه ولایت ۵۰۰ بسته غذایی به ارزش ۵۰ میلیون تومان بین اهالی مناطق کم برخوردار استان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه این بسته‌ها شامل؛ روغن، برنج، ماکارانی و قند است، افزود: توزیع این بسته‌ها با هدف کمک به قشر محروم در تامین حداقل‌های زندگی است.

لطیفی با اشاره به دیگر برنامه‌های پیش بینی شده طی دهه ولایت، بیان کرد: برگزاری ۲۲ ایستگاه سلامت با هدف سنجش فشار خون نمازگزاران در محل مصلی‌های نماز جمعه از دیگر برنامه‌های اجرایی است.

جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین در قالب اجرای طرح نیابت، سرکشی از خانواده‌های نیازمند و بی سرپرست با اولویت سادات صورت خواهد گرفت.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.