مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از سال ۹۷ تا کنون هفت میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال پرداخت شده است، گفت: تعهد اشتغال ۳۶۰ نفر بوده اما تاکنون این تسهیلات به ۴۴۳ نفر اشتغال پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، علی عرب نزاد، امروز ۲۳ تیر، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: امسال سی و نهمین سالروز تاسیس سازمان بهزیستی با شعار «به زیستن در گام دوم؛ شفافیت، توانمندسازی، ارتقای سلامت اجتماعی» گرامی داشته می‌شود.

وی با بیان اینکه بهزیستی برای رسیدن به کنترل آسیب‌های اجتماعی و پایش معلولیت‌ها سه راهبرد اساسی را در پیش دارد، افزود: توسعه فعالیت‌های پیشگیرانه با هدف گذاری معلولیت‌ها، مشارکت اجتماعی و توسعه شرکای اجتماعی و توانمندسازی جامعه هدف و ارتقا سلامت روانی و اجتماعی این راهبردها هستند.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاصر ۱۱۵ هزار نفر خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند، تصریح کرد: از مجموع افراد تحت پوشش ۲۳ هزار و ۲۰۴ پرونده در حوزه توانبخشی و ۸۶۲۷ پرونده اجتماعی نیز در سطح استان وجود دارد.

عرب نژاد با اشاره به اینکه در حوزه اجتماعی برنامه‌های خوبی در سال گذشته برگزار کردیم، اطهار کرد: رژه موتوری و کارناوال هفته بهزیستی، افتتاح مرکز جامع توانبخشی در قاین، افتتاح پناهگاه دختران کم توان به صورت ویدیو کنفرانس، افتتاح مرکز ندای مهر و راه نوین با حضور رییس ستاد فوریت‌های اجتماعی بهزیستی کشور، بازدید از جامعه هدف، افتتاح طرح‌های اشتغال بیرجند و مسکن روستایی حاجی آباد و دستگرد از جمله برنامه‌های هفته بهزیستی است.

وی بیان کرد: افتتاح کارگاه اشتغال معتادان بهبودیافته، انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه بیرجند، برگزاری جشن مردمی، افتتاح مرکز مشاوره در سرایان، بازید از مراکز با حضور مسئولان استانی، پیاده روی خانوادگی و حضور در نماز جمعه از جمله برنامه‌های هفته بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی تصریح کرد: در حوزه پیشگیری اجرای برنامه تشخیص و مداخله شنوایی را در سال جاری خواهیم داشت که این برنامه در سال گذشته پوشش ۹۰ درصدی داشته است .

عرب نژاد بیان کرد: اجرای طرح غربالگری شنوایی سه تا پنج سال و اجرای برنامه کشوری آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها در سطح استان از جمله دیگر برنامه‌های بهزیستی است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 4078 نوزاد در بدو تولد غربالگری شدند، تصریح کرد: از ابتدای امسال ۵۴۸ نفر غربالگری بینایی و 3259 نفر غربالگری شنوایی نیز انجام شده است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از مجموع مهدهای کودک سطح استان ۲۰ درصد روستایی و ۳۳ درصد شهری هستند، اظهار کرد: شاخص توسعه مهدهای کودک روستایی و شهری نسبت به سال گذشته رشد ۲۲ درصدی داشته است.

عرب نژاد با اشاره به اینکه از سال ۹۷ تا کنون هفت میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال پرداخت شده است، تصریح کرد: تعهد اشتغال ۳۶۰ نفر بوده اما تاکنون این تسهیلات به ۴۴۳ نفر اشتغال پرداخت شده است.

تامین مسکن برای مددجویان

وی با اشاره به مسئولیت بهزیستی در حوزه تامین مسکن، افزود: طی تفاهم نامه مشترک با بسیج سازندگی ۷۰ واحد مسکن و ۱۵۰ واحد مناسب سازی برای معلولین کلنگ زنی خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از ابتدای طرح نهضت مسکن تا کنون 2294 واحد ساخته و تحویل داده شده است، تصریح کرد: همچنین طبق تفاهم نامه با قرارگاه محرومیت زدایی ۲۵۰ واحد مسکونی در چهار شهرستان مرزی کلنگ زنی خواهد شد.

عرب نژاد با اشاره به رشد 27 درصدی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال، ۲۵ میلیارد و ۴۱۹ میلیون ریال جذب مشارکت‌های مردمی داشته ایم   که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد رشد داشته است.

وی یادآور شد: مبلغ چهار میلیارد و ۴۱۹ میلیون و ۷۹۷ هزار ریال فطریه در امسال جمع‌آوری شده است.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.