جی پاس؛

هنگام غذا خوردن چه زمانی آب بنوشیم؟

مطالعات و پزشکان بارها تأیید کرده‌اند که نوشیدن دو لیتر آب در روز برای هیدراته نگه داشتن بدن برای فرد مهم است، اولین چیزی که بعد از بیدار شدن از خواب و حتی قبل از خوابیدن شروع شود، اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید چگونه با غذا آب سالم و ایمن بنوشیم؟

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس به نقل از مجله سلامتی: به گفته متخصصان تغذیه، روش صحیحی برای نوشیدن آب همراه با وعده های غذایی وجود دارد، چه در خانه غذا بخورید یا بیرون، چه غذاهای سالم یا ناسالم مصرف کنید، لازم است بدانید چه زمانی آب بنوشید و چه زمانی از مصرف آن اجتناب کنید.

یک پزشک هشدار داد که نوشیدن آب هنگام غذا خوردن می تواند روند هضم را مختل کند. به گفته کارشناسان، نوشیدن مایعات همراه با وعده های غذایی می تواند آنزیم های گوارشی را رقیق کند که غذا را تجزیه می کند و به جذب مواد مغذی به بدن کمک می کند.
آب خوردن

نوشیدن هر مایعی همراه با غذا اشتباه است، اما نوشیدن یک لیوان آب قبل از غذا ممکن است مفید باشد. اولاً گفته می‌شود که روشی هوشمندانه برای کاهش پرخوری و تحریک فرآیند هضم غذا است. علاوه بر این، آب قبل از غذا باعث تقویت متابولیسم، و باید آن را فشرده نصف لیمو برای افزایش فواید سلامتی است که می توان به دست آورد. علاوه بر این، نوشیدن کمی آب گرم بعد از غذا می تواند به هضم غذا کمک کند و از حرکات روده نیز حمایت کند.

بهترین زمان برای نوشیدن آب

پس از بیدار شدن از خواب - به تحریک اندام های داخلی کمک می کند و همچنین سموم را از بین می برد.

30 دقیقه قبل از غذا، به هضم غذا کمک می کند و به بدن اجازه می دهد تا مواد مغذی را به طور کامل جذب کند.

قبل از دوش گرفتن – نوشیدن آب قبل از دوش گرفتن نیز می تواند به کاهش فشار خون شما کمک کند.

قبل از خواب - نوشیدن آب می تواند به جایگزینی از دست دادن مایعات که ممکن است در طول شب رخ دهد کمک کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید