آماده‌باش‌ 11 استان‌‌ برای برف شدید و کولاک! + اسامی

طبق هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی، کولاک برف و احتمال وقوع بهمن امروز (24 دی 1402) برای چند استان پیش بینی شده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ طبق هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی، کولاک برف و احتمال وقوع بهمن امروز ‌برای استان‌های گیلان، مازندران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، شمال شرق خوزستان، ارتفاعات قزوین، البرز و تهران، پیش‌بینی شده است.‌

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی، از بارش برف همراه با وزش باد و کولاک در محورهای مواصلاتی به ویژه در مناطق مرزی و شهرهای جنوب و جنوب غربی استان خبر داد.

طبق گزارش تسنیم، ایرج دست نشان اظهار داشت: با توجه به آخرین پیگیری‌ها از ادارات تابعه تمام راه‌های اصلی و فرعی باز و تردد در آن برقرار است.در محورهای کوهستانی و همچنین گردنه مائین بلاغ در محور شاهین دژ تکاب، گردنه زمزیران در محور مهاباد - سردشت، محور مهاباد - بوکان (برهان)، محور خوی چالدران و همچنین راه‌های مرزی بارش برف همراه با وزش باد و کولاک گزارش شده و تردد با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

وی با توجه به انسداد برخی از محورهای روستایی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر راه‌های ارتباطی 80 روستا در سطح استان شامل چالدران با 40 روستا، خوی با 17 روستا، تکاب با 4 روستا، ارومیه با 4 روستا و اشنویه با 15 روستا به علت بارش برف و کولاک شدید مسدود اعلام شده است که با توجه به اولویت راهداری در باز نگه داشتن محورهای اصلی به محض اطمینان از این موضوع اقدامات بازگشایی راه‌های روستایی انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت ایمنی سفر گفت: به دلیل تداوم بارش در محورهای مختلف استان، توصیه می‌شود همشهریان از تردد غیرضروری در مسیرهای برف گیر خودداری کرده و در صورت لزوم حتما زنجیر چرخ همراه داشته باشند و از سالم بودن تجهیزات خودرو از جمله مه شکن، برف پاکن و سیستم گرمایشی مطمئن شوند. 

دست نشان در تشریح نحوه اطلاع از وضعیت راه‌ها، بیان داشت: کارشناسان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان به صورت 24 ساعته پاسخگوی شماره تلفن 141 هستند و کاربران جاده‌ای می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن و سامانه 141 به صورت آنلاین و از طریق دوربین های پایش تصویری استان که در اختیار کاربران نیز قرار می‌گیرد، استفاده کنند.

بارش برف موجب تعطیلی مدارس نقاط مختلف آذربایجان‌غربی شد

 با توجه به بارش برف و برودت هوا، برنامه فعالیت مدارس در نقاط مختلف استان آذربایجان‌غربی طی امروز یکشنبه 24 دی‌ماه در شیفت صبح، به شرح زیر اعلام شده است:

مدارس تمامی مقاطع تحصیلی بخش‌های سیلوانا و صومای برادوست شهرستان ارومیه، غیرحضوری و آموزش در بستر شاد خواهد بود. مدارس تمامی مقاطع تحصیلی روستایی و بخش‌های تابعه شهرستانی خوی نیز غیرحضوری و آموزش در بستر شاد است. فعالیت مدارس مقطع ابتدایی شهری هم با یک ساعت تاخیر و از ساعت 9 صبح آغاز خواهد شد.

مدارس تمامی مقاطع تحصیلی روستایی چالدران، غیرحضوری و آموزش در بستر شاد خواهد بود. مدارس تمامی مقاطع تحصیلی اشنویه، غیرحضوری و آموزش در بستر شاد خواهد بود.همچنین مدارس مقطع تحصیلی ابتدایی ماکو، غیرحضوری و آموزش در بستر شاد خواهد بود.

در شهرستان پلدشت، مدارس تمامی مقاطع تحصیلی، غیرحضوری و آموزش در بستر شاد خواهد بود.مدارس تمامی مقاطع تحصیلی روستایی و‌ عشایری و همچنین مدارس مقطع ابتدایی شهری شوط، غیرحضوری و آموزش در بستر شاد خواهد بود. مدارس تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان سلمای نیز غیرحضوری و آموزش در بستر شاد خواهد بود.

همچنین در شهرستان چایپاره، مدارس مقطع ابتدایی شهری، مدارس تمامی مقاطع تحصیلی روستاهای قنات باقر بیگ، قره کندی، بسطام، کسیان، بادکی، مارقشه، خانقاه چورس، قنات میرزا جلیل، چورس، حسین بگلو، حاجیلار، علی آباد، بابل آباد و شهرک بابل آباد، حسین آباد، کامل آباد، مساکن مهر و میرزاحسام در شهرستان چایپاره، با یک ساعت تاخیر و از ساعت 9 صبح آغاز خواهد شد. سایر مدارس روستایی این شهرستان بصورت مجازی و در بستر شاد خواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید