روش های رفع بوی سطل زباله با 7 ماده مختلف

اگر شما به دوستداران طبیعت متصل باشید و زباله های خشک و تر را جدا میکنید، پر شدن سطل زباله های تر مدت بیشتری طول میکشد و در نهایت بیشتر امکان دارد به این مشکل بربخورید. پس برای برطرف کردن بوی سطل زباله چه باید کرد؟

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ بعضی وقتها پیش می آید که چند روزی سطل زباله پر نمیشود و در نهایت به تدریج زباله های تر بوی بدی در فضای منزل به وجود می آورد.

به ویژه اگر شما نیز به دوستداران طبیعت متصل باشید و زباله های خشک و تر را جدا میکنید، پر شدن سطل زباله های تر مدت بیشتری طول میکشد و در نهایت بیشتر امکان دارد به این مشکل بربخورید. اینک برای برطرف کردن بوی سطل زباله چه باید کرد؟

 

جوش شیرین

جوش شیرین تنها برای پخت و پز مناسب نیست. پودر جوش شیرین می تواند کارهای بیشتری انجام دهد ، مثل جذب بو. همه کاری که شما باید انجام دهید این است که: در قسمت زیر سطل خود قدری جوش شیرین بریزد و یک کیسه زباله جدید درون آن بگذارید.

 

دانه های قهوه 

استرالیا یک کشور و ملت قهوه دوست است، ولی آیا می دانید دانه هایی که این نوشیدنی را خیلی خوشمزه می کنند، به جز هوشیار نگه داشتن مردم، استفاده های بیشتر دیگری هم دارد؟ خاصیت دانه های قهوه به خصوص برای ازبین بردن بو بسیار مناسب است. دانه های قهوه را در یک ظرف کوچک پر کنید و آن را در زیر سطل زباله بگذارید.

 

اضافه کردن پوست لیمو

جالب است بدانید می شود از پوست لیمو برای برطرف کردن بوی بد سطل زباله استفاده کرد. شما می‌توانید قدری از پوست لیمو را روی زباله‌ها بگذارید تا بوی بد سطل آشغال کمتر شود یا به طور کامل از بین برود. برای رسیدن به یک ترکیب قوی‌تر، میشود پوست لیمو و جوش شیرین را با هم ترکیب کرد.

 

عصاره وانیل

برای از بین بردن بوی بد سطل زباله می‌توانید از این راه کار استفاده کنید. عصاره وانیل به جز مصارف خوراکی می‌تواند به راحتی بوی بد سطل زباله را از بین ببرد. پس از خارج کردن کیسه زباله از سطل، چند قطره عصاره را روی یک یا دو تکه پنبه‌ کوچک ریخته، آن‌ها را در ته سطل خالی بگذارید و درب سطل زباله را ببندید. بگذارید پنبه‌های آغشته به عصاره وانیل در طول شب در سطل زباله بمانند تا بوی خوبی در سطل زباله به وجود آید.

 

وایتکس

چنانچه جرم یا بوی بد زباله خیلی زیاد است می توانید از ضدعفونی کننده ای مثل وایتکس رقیق شده استفاده کنید. 1/4 پیمانه وایتکس را در 4 لیتر آب گرم حل کنید. موقع استفاده  احتیاط کنید و حتما پنجره را باز کنید یا فن را روشن کنید.

 

روغن های اسانسی

استفاده از این شیوه برای مدتی سبب برطرف شدن بوی بد سطل زباله می شود. آغشته کردن یک پنبه یا اسفنج به روغن اسانسی و گذاشتن آن کف سطل زباله.

 

با استفاده از این شیوه از عطر اسانس در محیط نیز استفاده کنید. هفته ای یکبار پنبه یا اسفنج را عوض کنید.

 

ورق های خشک کن

یک وسیله عالی ضد بو برای زباله های شما به وجود می آورد. یک ورق خشک کن در سطل زباله بیندازید.  با ورق های خشک کن دست دوم  هم می توانند بوی بد سطل زباله شما را از بین ببرد. چنانچه از آنها سطل و کیسه استفاده کنید ، چنانچه خیس شوند و خشک شوند ، به کناره قوطی می چسبند و جدا کردن آنها سخت است. یک ورق خشک کن جدید و بدون استفاده اضافه کنید. بوی بد به سرعت با رایحه ای تازه جایگزین می شود.

 

منبع: بیتوته

دیدگاه تان را بنویسید