بهترین روش تمیز کردن لکه قهوه و چای از لباس + 5 پاک کننده

به کمک چند ترفند کاربردی می توان لکه های قهوه و چای را از روی لباس از بین برد. در ادامه با آموزش این ترفندها با ما همراه باشید.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ از بین بردن لکه قهوه و چای از روی لباس کار آسانی نیست و اگر روش درست پاک کردن آن را ندانید و به کار نبرید، ممکن است مجبور شوید کلا قید لباستان را بزنید.

همه ما حداقل یک بار در عمرمان مجبور شده ایم یکی از پیراهن‌ها یا شلوارهای مورد علاقه‌مان را فدای لکه های قهوه و چای کنیم. صرف نظر از اینکه چقدر مراقب لباس های خود هستید، در نهایت ممکن است در اثر یک سهل انگاری، با لباس های لک شده و غیر قابل استفاده روبرو شوید. در چنین مواقعی همه ما به استفاده از محصولات شوینده متعدد متوسل می شویم و البته در اغلب اوقات با شکست مواجه می شویم. به کمک چند ترفند کاربردی می توان لکه های قهوه و چای را از روی لباس از بین برد. در ادامه با آموزش این ترفندها با ما همراه باشید.

۱- شستشوی فوری

بلافاصله پس از ریختن چای یا قهوه بر روی لباس، آن را با آب سرد بشویید و نگذارید لکه قدیمی شود. آب سرد را از پشت پارچه، دقیقا جایی که چای یا قهوه بر روی آن ریخته است، روی پارچه بریزید. این کار از پخش شدن بیش از حد، جذب و باقی ماندن لکه بر روی پارچه جلوگیری می کند.

۲- مایع لباسشویی

مایع لباسشویی شوینده مناسبی برای از بین بردن لکه قهوه و چای است. زیرا بخوبی توسط پارچه جذب شده و نتیجه بهتری را به همراه خواهد داشت. لکه را به مایع لباسشویی آغشته کنید و بگذارید به مدت ۵ دقیقه روی لکه بماند. سپس شروع به ساییدن قسمتی از پارچه که لکه در آن جا خوش کرده است، کنید. اکنون لکه را به مدت ۳۰ دقیقه درون آب سرد خیس کنید و در نهایت لباستان را با آب سرد، آب کشی کنید.

۳- جوش شیرین

جوش شیرین به دلیل دارا بودن خاصیت لکه بری و پاک کنندگی می تواند به از بین بردن لکه چای و قهوه کمک کند. کمی آب به جوش شیرین اضافه کنید تا حالت خمیری پیدا کنید. سپس یک لایه ضخیم از آن را روی جای لکه که از قبل مرطوب کرده اید، بمالید. لباس را از شب تا صبح در این حالت قرار دهید و آن را با آب سرد بشویید.

۴- آب گازدار

اگرچه این یک روش غیر معمول است، اما استفاده از آب گازدار می تواند به از بین بردن لکه چای و قهوه از روی لباس کمک کند. لکه پارچه را به مدت ۱۰ دقیقه درون آب گازدار خیس کنید و سپس شروع به ساییدن قسمتی از پارچه که لکه در آن جا خوش کرده است، کنید. این روش برای پارچه های ظریف توصیه نمی شود.

۵- سرکه

سرکه نیز مانند جوش شیرین یک پاک کننده و لکه بر قوی است. یک حوله یا پارچه تمیز را به سرکه آغشته کنید و با آن اقدام به تمیز کردن لکه چای یا قهوه نمایید. پس از از بین رفتن لکه، لباس را با آب و ماده شوینده بشویید. اگر با لکه قوی تری روبرو بودید، می توانید آن را به مدت یک شب در یک قسمت آب سرد و سه قسمت سرکه خیس کنید و روز بعد اقدام به شستشوی آن نمایید.

۶- لکه بر

اگر با روش های قبل نتوانستید لکه چای و قهوه را از روی لباستان محو کنید، مقداری مایع شوینده روی لکه بریزید و آن را درون آب گرم خیس کنید. می توانید از محلول های لکه بر نیز برای از بین بردن آثار باقی مانده لکه استفاده کنید.

منبع: راهنماتو

دیدگاه تان را بنویسید