دلیل اصلی داغ شدن بدنه یخچال و نگهداری از آن

یخچال و فریزر یکی از ضروری‌ترین لوازم برقی برای هر خانه‌ای می باشد که مواد غذایی را سالم نگه می دارند. در کارکرد یخچال گاهی بدنه و دیواره های یخچال داغ می شود، اگر این گرما بیش از حد بوده و با لمس درب یخچال احساس شود، نشان دهنده ی اشکال و ایراد است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ یخچال یک وسیله برقی ضروری است، اما در کارکرد هر وسیله ای مشکلاتی به‌وجود می آید مثل داغی در و بدنه یخچال که اگر از یه حدی زیادتر شود نشانه یک مشکل فنی است.

 یخچال و فریزر یکی از ضروری‌ترین لوازم برقی برای هر خانه‌ای می باشد که مواد غذایی را سالم نگه می دارند. در کارکرد یخچال گاهی بدنه و دیواره های یخچال داغ می شود، اگر این گرما بیش از حد بوده و با لمس درب یخچال احساس شود، نشان دهنده ی اشکال و ایراد است. در این بخش علت داغ شدن بدنه یخچال و راهکارهای برطرف کردن این مشکل را آورده ایم.

دلیل داغ شدن بدنه یخچال

اگر با لمس در و دیواره های یخچال احساس گرمای بیش از حد نمودید، دلایل داغ شدن بدنه یخچال را در ادامه این مطلب آورده ایم:

فاصله یخچال از دیوار کم است

فاصله کم یخچال با دیواره پشت و سقف یکی از علل گرم شدن دیواره های یخچال و بدنه آن می باشد. اگر یخچال از پشت به دیوار چسبیده و اطراف آن به وسیله کابیت محاصره شده باشد، به دلیل عدم جریان هوا لوله های کندانسور که در پشت یخچال قرار دارند، خیلی گرم می شوند.

یخچال بیش از حد پر می باشد

یکی از علل داغ شدن بدنه و دیواره های یخچال پر بودن و وجود مقدار زیادی از مواد غذایی در یخچال می باشد. در صورت قرار دادن مواد غذایی بیش از حد در یخچال کمپرسور یخچال برای خنک کردن و خنک نگه داشتن مواد غذایی زمان و انرژی بیشتری را صرف می کند و لوله های کندانسور پشت و کنار دور در یخچال گرمای بیشتری را تولید می کنند.

کندانسور یخچال کثیف است

یکی دیگر از دلایل داغ شدن بدنه و دیواره های یخچال کثیف شدن و انباشت گرد و خاک روی لوله های کندانسور است. کثیفی و گرد و غبار روی لوله های کندانسور سبب می شود هوا به درستی در این لوله ها جریان نیابد و تبادل گرما و خنک شدن لوله های کندانسور به درستی صورت نگیرد، به همین دلیل با گرم شدن کندانسور، بدنه و دیواره یخچال هم داغ می شود.

چگونه از داغ شدن بدنه و در یخچال جلوگیری نماییم؟

به فاصله‌های استاندارد یخچال از اطراف دقت کنید تا هوا به صورت مطلوب و درست جریان داشته باشد.

سرویس دوره ای یخچال را هر 6 ماه یکبار جدی بگیرید.

بیش از حد یخچال را پر نکنید.

در یخچال را برای مدت طولانی و مرتب باز نکنید زیرا با هر بار باز کردن در، یخچال سرمای بسیاری را از دست داده و کمپرسور یخچال بیشتر کار می کند.

منبع: نمناک

دیدگاه تان را بنویسید