مسن‌ترین زن ایران شناسایی شد + عکس

"فاطمه نوروزی کاریزی" بانوی ۱۲۴ ساله اهل تربت جام؛ از وی به عنوان مسن ترین بانوی ایران یاد می شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تربت‌جام گفت: "فاطمه نوروزی کاریزی" بانوی ۱۲۴ ساله اهل تربت جام که از وی به عنوان مسن ترین بانوی ایران یاد می شود بر اساس گزارش اجرای طرح پایش سلامت هیچ گونه ابتلا به فشار خون بالا، دیابت و چربی مضر نداشته است.

 

دکتر منصوره مکارم روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: همکاران ما در قالب اجرای "پویش ملی سلامت" به منزل این بانوی کهنسال رفته و وضعیت جسمانی وی را بررسی کردند که آزمایش ها از سلامت این بانو کهنسال حکایت داشته است.

 

وی ادامه داد: تاکنون ۵۰ هزار نفر از جمعیت زیر پوشش این شهرستان در قالب پویش ملی سلامت غربالگری سلامت شده اند و مقرر شده است تا ۱۵ دی ماه ۱۸۶ هزار نفر در ۲ شهرستان صالح آباد و تربت جام غربالگری سلامت شوند.

 

فاطمه نوروزی کاریزی متولد اول مهرماه ۱۲۷۸ خورشیدی ساکن شهر تربت جام است.

 

مسن ترین زن ایران (1)

 

"پویش ملی سلامت" از ۲۰ آبان ماه امسال آغاز شده است و تا ۱۵ دی ماه ادامه دارد و در این پویش همه افراد با سن ۱۸ سال و بیشتر ایرانی ساکن در کشور به صورت رایگان از نظر دیابت و فشارخون بررسی و غربالگری می‌شوند.

 

۲ شهرستان مرزی تربت جام و صالح آباد به ترتیب در ۱۷۰ و ۲۵۰ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع شده اند و در مجموع ۳۱۰ هزار نفر جمعیت این شهرستانها زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام قرار دارند.

دیدگاه تان را بنویسید