پلیس: ادمین‌های داخلی گروه‌ها و کانال‌های فضای مجازی کنترل می‌شوند

رئیس پلیس پیشگیری کشور گفت: پلیس به‌صورت تخصصی فضای مجازی را رصد می‌کند و ادمین‌های داخلی گروه‌ها و کانال‌های فضای مجازی کنترل می‌شوند. اما در فضای مجازی کانال‌های جعلی متداول هستند که اذهان عمومی را هدف قرار می‌دهند و افراد باید هوشیار باشند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛  رئیس پلیس پیشگیری کشور در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت که ادمین‌های داخلی گروه‌ها و کانال‌های فضای مجازی کنترل می‌شوند.

رئیس پلیس پیشگیری کشور اظهار داشت که پلیس به‌صورت تخصصی فضای مجازی را رصد می‌کند و ادمین‌های داخلی گروه‌ها و کانال‌های فضای مجازی کنترل می‌شوند.

«رضا بنی‌اسدی» در گفت‌وگو با ایرنا در یک نشست خبری در سمنان اعلام کرد: «پلیس به‌صورت تخصصی فضای مجازی را رصد می‌کند و ادمین‌های داخلی گروه‌ها و کانال‌های فضای مجازی کنترل می‌شوند. اما در فضای مجازی کانال‌های جعلی متداول هستند که اذهان عمومی را هدف قرار می‌دهند و افراد باید هوشیار باشند.» اصحاب رسانه و آحاد مردم می‌توانند ایرادها در فضای مجازی را احصا و در ارتباط‌‌‌‌گیری با پلیس، مصادیق را اعلام کنند.»

او تصریح کرد: «برخی افراد فریب‌خورده در فضای مجازی خودزنی می‌کنند. در مرحله نخست با تذکر، سپس ارشاد و درنهایت با ظرفیت قانونی در این زمینه برخورد می‌شود.»

به گفته بنی‌اسدی، ۷۰۰ مؤسسه خدمات حفاظتی در ۱۴ هزار نقطه کشور برای برقراری امنیت و مراقبت از محلات فعالیت دارند.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا باور دارد که امنیت ایران در دنیا زبانزد است. او دراین‌باره گفت: «مجموعه مؤسسه‌های حفاظتی زیرمجموعه مرکز انتظام، با هدف تقویت امنیت مردم‌، پایه راهبرد پلیس برای افزایش مشارکت مردمی است. همچنین مجوز فعالیت مؤسسه‌های خدمات حفاظتی برای بازنشسته‌های فراجا که دارای تجربه هستند، صادر می‌شود و این آمادگی وجود دارد تا درخواست ثبت این مؤسسه‌ها بررسی و مؤسسه‌های جدید ایجاد شود.»

دیدگاه تان را بنویسید