داچیا داستر؛ شاسی بلند ارزان رنو و به شدت مشتری پسند! +عکس

داچیا برند رومانیایی که با ارائه محصولات اقتصادی تحت چتر حمایتی رنو مشهور شده است، 2 خودرو پرفروش ارزان قیمت در اروپا دارد. ساندرو که تا ماه اکتبر پرفروش ترین و داستر که در لیست 15 محصول پرفروش اروپایی قرار دارد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ داخل کابین همچنان به رسم فرمول دائمی ساندرو که در ایران دیدیم و داچیا از پلاستیک سخت شکل گرفته و البته زیبایی خاصی هم ندارد، اما داچیا به دنبال کنترل قیمت و تضمین دوام قطعات کابین بوده بنابراین در این فرمول، پلاستیک سخت کابین به مفهوم بی کیفیت بودن آن نیست.

عصر ایران نوشت: داچیا برند رومانیایی که با ارائه محصولات اقتصادی تحت چتر حمایتی رنو مشهور شده است، 2 خودرو پرفروش ارزان قیمت در اروپا دارد. ساندرو که تا ماه اکتبر پرفروش ترین و داستر که در لیست 15 محصول پرفروش اروپایی قرار دارد.

البته ساندرو و داستر برای بازار ایران نیز کاملا شناخته شده و مشهور هستند. این خودروها برای مدتی با برند رنو در کشورمان عرضه شدند اما به دلیل شرایط تحریم ها خبری از مدل های جدید آن ها نیست.

اکنون تصاویر داستر 2024 روی خط رسانه ها قرار گرفته که تغییرات مهمی را همراه خود دارد و به یک کراس اوور بسیار جذاب تر در مقایسه با مدل قبلی خود تبدیل شده است.

از مهم ترین تغییرات باید به حضور چراغ های اصلی جلو با گرافیک داخلی Y اشاره کنیم که در مرکز جلوپنجره نیز جزئیات جدیدی را میزبانی می کند. لوگوی جدید برند داستر نیز در مرکز قرار دارد.

دستیگره درب عقب نیز داخل ستون C اتاق جانمایی شده و دیگر روی درب نیست. قسمت های پلاستیکی دور گلگیرها و تزئینی روی ستون ها از پلاستیک بازیافتی تولید شده است.

ابعاد بدنه تغییری نداشته و طول داستر جدید نیز همچنان 4343 میلیمتر است اما استفاده از پلتفرم جدید رنو قابلیت های بیشتری را به این خودرو آورده است. ظرفیت قسمت بار 6 درصد بیشتر شده و به 472 لیتر رسیده است. برای سرنشین عقب نیز فضای پای بیشتری ایجاد شده است.

باربند سقف به شکل آپشن قابل استفاده است و تحمل 80 کیلوگرم بار را دارد.

داخل کابین همچنان به رسم فرمول دائمی ساندرو و داچیا از پلاستیک سخت شکل گرفته و البته زیبایی خاصی هم ندارد، اما داچیا به دنبال کنترل قیمت و تضمین دوام قطعات کابین بوده بنابراین در این فرمول، پلاستیک سخت کابین به مفهوم بی کیفیت بودن آن نیست.

در قسمت نمایشگر اطلاعات کیلومتر از یک نمونه دیجیتال 7 اینچی استفاده شده و برای تنظیمات سیستم سرگرمی نیز نمونه 10.1 اینچی گزینه مناسبی به نظر می رسد. این نمایشگر مقداری به سمت راننده متمایل است که دید مناسبی از تصویر آن داشته باشد.

4 پورت یو اس بی دارای نورپردازی، شارژر بی سیم، 6 اسپیکر سیستم صوتی و پشتیبانی بی سیم از اپل کارپلی و اندروید اوتو بخش دیگری از ماجرا است.

دکمه های کنترلی فیزیکی برای تنظیمات سیستم تهویه همچنان حضور دارند. روی فرمان نیز دکمه های تنظیمی در دسترس راننده هستند. نگهدارنده گوشی هوشمند کنار نمایشگرها طی سال های گذشته امضا کابین داچیا بوده اند و اینجا نیز حضور دارند.

برای صندلی عقب داچیا یک آپشن جالب با نام پک خواب را پیشنهاد می دهد که چیزی شبیه به تختخواب تاشو و تجهیزات همراه است که به گفته داچیا طی 2 دقیقه می توان آن را آماده استفاده کرد.

در بخش پیشرانه خبری از پیشرانه دیزل نیست. داچیا داستر 2024 با پیشرانه 1.2 لیتری 3 سیلندر توربو هیبرید ملایم 48 ولتی از راه رسیده است. باتری این مجموعه 0.9 کیلووات ساعت ظرفیت دارد.

سامانه تمام چرخ محرک در حالت آپشن ارائه می شود. این مجموعه با جعبه دنده 6 سرعته دستی هماهنگ می شود. این پیشرانه در مقایسه با نمونه فاقد ساختار هیبرید ملایم 10 درصد کم مصرف تر است. پیشرانه در حالت الکتریکی استارت می خورد و انتظار می رود که در رانندگی شهری 80 درصد با همین بخش الکتریکی فعال باشد.

پیشرانه دیگری با نام اکو-جی100 نیز در نظر گرفته شده که گاز سوز است و با ال پی جی کار می کند. این پیشرانه 4 سیلندر 99 اسب بخار خروجی دارد.   اگر باک 50 لیتری ال پی جی پر باشد و باک بنزین نیز 50 لیتر تکمیل باشد آن گاه برد حرکتی خودرو به 1300 کیلومتر می رسد. در مدل قبلی مخزن گاز زیر صندلی عقب قرار داشت اما اکنون به زیر قسمت بار منتقل شده است.

اما جذاب ترین تریم داچیا داستر به پیشرانه هیبریدی مجهز است که ترکیبی از تپنده 1.6 لیتری تنفس طبیعی و دو موتور الکتریکی به علاوه بسته باتری 1.2 کیلووات ساعت است. این مجموعه با جعبه دنده اتوماتیک هماهنگ می شود. یکی از موتورهای الکتریکی 49 اسب بخار خروجی دارد اما دیگری به عنوان استارتر ژنراتور کار می کند.

این تریم نیز که هیبرید 140 نام دارد در حالت الکتریکی کار خود را شروع می کند. باتری با استفاده از سیستم بازیابی انرژی ترمز شارژ می شود و در رانندگی شهری تا 80 درصد صرفه جویی در مصرف سوخت دارد.

خروجی این مجموعه 138 اسب بخار است.

در مدل مجهز به سامانه تمام چرخ محرک، فاصله کف خودرو از سطح زمین 216 میلیمتر است. زاویه ورود 31 درجه و خروج 36 درجه از ویژگی های آفرودی داچیا داستر 2024 است. این خودرو مجهز به سیستم کنترل سرعت پایین آمدن از سراشیبی است که در شرایط آفرودی به طور اتوماتیک عملکرد خودرو برای یک فرود نرم را تنظیم می کند. این سیستم در سرعت بین 0 تا 30 کیلومتر برساعت فعال می شود و حتی در حالت دنده عقب نیز کار می کند.

قرار است قیمت پایه کمتر از 20 هزار یورو باشد.

دیدگاه تان را بنویسید