بهترین روش تمیز کردن عینک و نگهداری از آن

عینک تمیز بودن شیشه عینک در زمان استفاده از آن بسیار مهم است چرا که اگر “شیشه عینک” کثیف و تار باشد هم خود شخص اذیت می شود و هم اطرافیانی که او را می بینند. بهترین راه برای جلوگیری از خراش عدسی و دیگر آسیب ها ممکن، هر روز عینک خود را تمیز کنید.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ برای تمیز کردن عینک می توانید از آب و مایع ظرفشویی استفاده کنید فقط مراقب باشید که هنگام شست و شو خط و خش روی شیشه عدسی نیندازید.

عینک تمیز بودن شیشه عینک در زمان استفاده از آن بسیار مهم است چرا که اگر “شیشه عینک” کثیف و تار باشد هم خود شخص اذیت می شود و هم اطرافیانی که او را میبینند. بهترین راه برای جلوگیری از خراش عدسی و دیگر آسیب ها ممکن، هر روز عینک خود را تمیز کنید.

مراحل این بخش روش هایی را برای پاک کردن شیشه و فریم عینکتان دنبال کنید این راهنمایی ها برای تمیز کردن عینک های آفتابی ،عینک های ورزشی و ایمنی نیز استفاده میشود.

روش تمیز کردن شیشه عینک 

1.قبل از تمیز کردن عینکتان،دستهایتان را به طور کامل بشویید و خشک کنید:

قبل از تمیز کردن عینک،مطمئن شوید که دست هایتان از هرگونه کثیفی،جرم،لوسیون و هر چیز دیگر که میتواند به شیشه منتقل شود ، پاک است.از لوسیون بدون صابون یا مایع ظرفشویی استفاده کنید و سپس با یک حوله تمیز بدون پرز،خشک نمایید. 

2.عینکتان را زیر جریان ملایم آب ولرم شستشو دهید:

این کار گرد و غبار و سایر آلودگی ها را از بین میبرد و از ایجاد خط و خش بر روی شیشه ،هنگام تمیز کردن جلوگیری میکند ؛ برای این کار از آب داغ استفاده نکنید که ممکن است به برخی از جنس های شیشه های عینک آسیب بزند.

شستن عینک آفتابی

3.چند قطره کم از مایع ظرفشویی روی هر شیشه عینک بریزید:

اکثر مایعات ظرفشویی بسیار قوی هستند ، پس بنابر این مقداری از، یکی از آنها استفاده کنید ؛ فقط توجه داشته باشید از مایع هایی استفاده کنید که لوسیون یا مرطوب کننده های دست، نداشته باشند. 

4.به آرامی هر دو طرف شیشه ها و تمام قسمت های فریم را برای چند ثانیه بمالید و تمیز کنید:

مطمئن شوید که تمام قسمت ها را پاک میکنید، از جمله قسمت های که روی بینی و یا گوش قرار میگیرند که بر روی آن گرد و غبار و یا حتی چربی تجمع نکرده باشد.

پاک کردن عینک

5.دو طرف شیشه و قاب را به طور کامل بشویید:

باقی ماندن صابون یا هرگونه مواد شوینده بر روی عینک باعث میشود که هنگام خشک کردن روی آن لکه ایجاد شود. 

6.عینک را به آرامی تکان دهید و مطمئن شوید که هیچ آبی روی آن باقی نمانده است:

شیشه های عینک را با دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که کاملا تمیز هستند.

شستن عینک طبی

7.با دقت شیشه و فریم عینک را با یک حوله تمیز و نرم خشک کنید:

از یک دستمال یا حوله نخی که برای خشک کردن ظروف نیز خوب است ،استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که کاملا تمیز باشد چرا که خاک یا حشرات موجود بر روی حوله خود باعث ایجاد خط و خش و خراش بر روی عینک میشود و روغن ناشی از پخت و پز و لوسیون ها و غیره، باعث ایجاد لکه روی آنها میشود. 

8.دوباره عدسی و شیشه های عینک را بازبینی کنید:

اگر لکه یا خراشی باقی مانده باشد،آنها را با یک پارچه و دستمال میکروفایبر پاک کنید ؛ برای تمیز کردن عینک هایتان ،اگر هیچ کدام از ابزار بالا را نداشتید، از دستمال مرطوب کننده استفاده کنید.

نگهداری عینک

9- با خرید دستمال مخصوص عینک ، ژل یا اسپری لنز؛ اثر انگشت، کثیفی و لکه را برطرف کنید:

از دستمال کاغذی برای تمیز کردن شیشه عینک استفاده نکنید.

10- از این پارچه و مواد نامناسب استفاده نکنید:

از گوشه لباس خود برای تمیز کردن عینک استفاده نکنید به این دلیل که بیشتر پارچه ها دارای الیاف ساینده ای هستند که روی شیشه خش و لکه به جا می گذارند.

فراموش نکنید که هرگز از سرکه، سفید کننده و آمونیاک یا هر نوع تمیز کننده شیشه پنجره برای تمیز کردن شیشه عینک استفاده نکنید چرا که این مواد موجب از بین رفتن پوشش روی لنز عینک (مخصوصا لنزهای تلقی) می شوند که به هیچ صورت قابل جبران نیست.

منبع: نمناک

دیدگاه تان را بنویسید