در این مناطق کشور باران شدید می بارد + اسامی

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی‌رنگ با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی اعلام کرد: فردا (۷ آذرماه) بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، کاهش محسوس دما، در ارتفاعات بارش برف و رخداد مه در مازندران و گلستان پیش‌بینی می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش در دو استان شمالی، افزایش ارتفاع موج به بیش از ۳ متر در شمال و جنوب کشور و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید در ۸ استان هشدار داد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی‌رنگ با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی اعلام کرد: فردا (۷ آذرماه) بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، کاهش محسوس دما، در ارتفاعات بارش برف و رخداد مه در مازندران و گلستان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، لغزندگی گردنه‌های کوهستانی به سبب بارش برف، کاهش دید، سقوط سنگ از ارتفاعات، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و شکستن درختان کهن‌سال دور از انتظار نیست.

بر اساس توصیه سازمان هواشناسی پرهیز از سفرهای غیر ضروری، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، محدودیت در فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، آمادگی راهداری جهت برف‌روبی در گردنه‌ها و نقاط سردسیر در دستور کار قرار گیرد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی‌رنگ دیگری آورده است: از سه‌شنبه تا پنجشنبه (۷ تا ۹ آذرماه) وزش باد به نسبت شدید تا شدید حداکثر تا ۳۰ نات و افزایش بیشینه ارتفاع موج در سواحل تا ۲.۱ متر و در مناطق دور از ساحل تا ۳ متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی آسیب به قفس‌ها و پاره شدن تورهای صیادی، آسیب به شناورها به‌خصوص شناورهای تفریحی و سبک، اختلال در ترددهای دریایی و احتمال خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحل و اختلال در فعالیت‌های ساحلی و فراساحلی و سکوهای نفتی دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی نسبت به ممانعت از تردد شناورهای سبک و تفریحی، منع فعالیت‌های شیلاتی، ممانعت از ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر و منع تردد کشتی‌های تجاری، منع فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحلی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های ساحلی و فراساحلی و سکوهای نفتی همچنین آماده‌باش برای مواجهه با خسارت احتمالی توسط فعالان دریایی توصیه می‌کند.

در ادامه این هشدار آمده است: وزش باد به نسبت شدید تا شدید حداکثر در مناطق دور از ساحل بیش از ۲۸ نات و افزایش بیشینه ارتفاع موج در ساحل تا ۲.۵ متر و در مناطق دور از ساحل بیش از ۳ متر دوشنبه (۶ آذرماه) در مناطق دور از ساحل دریای خزر و سه‌شنبه (۷ آذرماه) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان و مازندران پیش‌بینی می‌شود که آسیب به قفس‌ها و پاره شدن تورهای صیادی، آسیب به شناورها به‌خصوص شناورهای تفریحی و سبک، اختلال در ترددهای دریایی و احتمال خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحل را در پی دارد.

بر اساس توصیه سازمان هواشناسی ممانعت از تردد شناورهای سبک و تفریحی، منع فعالیت‌های شیلاتی، ممانعت از ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر و منع تردد کشتی‌های تجاری، منع فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحلی همچنین آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی توسط فعالان دریایی در دستور کار قرار گیرد.

دیدگاه تان را بنویسید