زمان موج جدید بارندگی در ایران مشخص شد

طبق پیش بینی جدید سازمان هواشناسی، سامانه بارشی جدید چهارشنبه وارد کشور می شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی چهارشنبه و‌ آغاز بارش‌ها خبر داد و برای استان‌های ساحلی جنوب کشور هشدار سطح زرد صادر کرد.

 پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا در اکثر مناطق کشور جو آرام بوده و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی افزایش می‌یابد.

چهارشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در غرب، جنوب غرب، غرب، برخی مناطق شمال غرب، پنجشنبه در غرب، جنوب غرب و جنوب و روز جمعه در شمال غرب،‌ استان‌های ساحلی دریای خزر، بخش‌هایی از شرق و جنوب کشور بارندگی، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در برخی مناطق گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

طی 2 روز آینده در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل وزش باد جنوبی و افزایش دما پیش‌بینی شده است.

توصیف سامانه: افزایش وزش باد و افزایش ارتفاع امواج

زمان شروع: صبح چهارشنبه 1402/08/24

زمان پایان: شنبه 1402/08/27

نوع مخاطره: افزایش سرعت باد لحظه ای شرقی - جنوب غربی در مناطق ساحلی و دور از سواحل شمال و مرکز خلیج فارس و تنگه هرمز و نواحی غربی دریای عمان با بیشینه سرعت باد 24 نات و بیشینه افزایش ارتفاع امواج 1.5 متر.

منطقه اثر: خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر و تنگه هرمز، در استان هرمزگان و نواحی غربی دریای عمان.

اثر مخاطره: اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک، احتمال اختلال در تردد شناورهای مسافربری، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی، احتمال اختلال در تردد کشتی‌های تجاری.

توصیه: خودداری از تردد شناورهای سبک، خودداری از فعالیت‌های تفریحی و شنا، تمهیدات لازم جهت تردد شناورهای مسافربری و تمهیدات لازم جهت تردد کشتی‌های تجاری.

دیدگاه تان را بنویسید