هشدار زرد بارش‌های پاییزی در 3 استان + اسامی

در سه استان بارش ها افزایش می‌یابد و احتمال لغزندگی جاده‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها وجود دارد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ هواشناسی با صدور هشدار زرد از بارش باران طی امروز تا فردا (دوشنبه) در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل خبر داد و توصیه کرد مسافران از برپا کردن چادرهای مسافرتی در بستر و حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

طبق گزارش ایرنا و بر اساس هشدار سطح زرد هواشناسی امروز (یکشنبه) بارش‌ها در آذربایجان غربی، شرقی و اردبیل افزایش می‌یابد که احتمال لغزندگی جاده‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها وجود دارد.

فردا دوشنبه نیز مجددا بارش‌ها به مناطقی از آذربایجان‌های غربی و شرقی و اردبیل محدود می‌شود اما در روز سه‌شنبه علاوه بر این مناطق در غرب گیلان و ارتفاعات البرز هم بارندگی خواهیم داشت.

روز چهارشنبه مجددا بارش‌ها در گیلان، مازندران، غرب گلستان آغاز خواهد شد. طی این مدت آب‌های دریای خزر مواج و متلاطم است.

نقشه‌های همدیدی هواشناسی هم نشان می‌دهد که وزش باد شدید در شرق و بخش‌هایی از مرکز ادامه خواهد داشت و پایتخت نیز در پایان هفته با افزایش وزش باد و خیزش گردوخاک مواجه است. طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هم علاوه بر غرب کشور در دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید است.


 

دیدگاه تان را بنویسید