در این مناطق ایران باران می آید + اسامی

روز جمعه در برخی مناطق شاهد رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم بود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد و بارش باران در استان‌های غربی و سواحل دریای خزر خبر داد.

صادق ضیاییان درمورد وضعیت هوای کشور با بیان اینکه بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری امروز در اکثر مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف است، گفت: البته در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد و جمعه (۱۳ مرداد) در شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهد بود.

وی ادامه داد: شنبه (۱۴ مرداد) در ارتفاعات شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل و ارتفاعات مازندران، گلستان و خراسان شمالی و یکشنبه (۱۵ مرداد) دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بویژه در ساعات بعد از ظهر رشد ابر و بارش پراکنده پیش بینی می شود و دوشنبه (۱۶ مرداد) در برخی نقاط شمال غرب و استان های واقع در دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی رگبار پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

ضیاییان ادامه داد: شایان ذکر است در سه روز آینده برخی نقاط هرمزگان، جنوب استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و فارس نیز در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب رشد ابر، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد گردوخاک پیش بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: طی پنج روز آینده در برخی نقاط شمال شرق، شرق به ویژه منطقه زابل، بخش هایی از مرکز و دامنه های جنوبی البرز در بعضی ساعات وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک و کاهش کیفیت هوا خواهد بود و روز جمعه و شنبه (۱۳ و ۱۴ مرداد) دریای خزر و پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج می‌باشد.

طبق گزارش ایسنا، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران امروز پنجشنبه (۱۲ مرداد) صاف و در بعد از ظهر افزایش باد با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و روز جمعه ( ۱۳ مرداد) آسمان صاف تا قسمتی و به‌تدریج وزش باد در بعد از ظهر با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید