نجات گروگان‌ها در تهران چگونه بود + فیلم و تصاویر

فیلم عملیات ویژه نوپو در آزادسازی گروگان‌ها منتشر شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ فرمانده تیپ ویژه نوپو گفت: مذاکره سه ساعته با فرد گروگان‌گیر در محله آجودانیه تهران نتیجه‌ای در بر نداشت و در نهایت تیم عملیاتی نوپو طی یک عملیات ویژه و غافلگیر کننده وارد واحد مسکونی شده و فرد گروگان‌گیر را خلع سلاح و گروگان‌ها را آزاد کردند.

 

 

فرمانده انتظامی پایتخت جزئیات گروگانگیری و عملیات رهایی گروگان‌ها در آجودانیه تهران را تشریح کرد

همشری آنلاین نوشت: عملیات رهایی گروگان ها در منطقه آجودانیه تهران با دستگیری گروگانگیر و همدستش و رهایی گروگان ها در سلامت کامل انجام شد.

 سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در تشریح گروگانگیری عصر دیروز در پایتخت اظهار داشت: حدود ساعت ۱۷ امروز همکاران بنده در کلانتری ۱۶۴ قائم در حین گشت زنی متوجه رفتار خارج از عرف یک خودرو شده و با مظنون شدن به سرنشینان خودرو دستور ایست می‌دهند اما سرنشینان خودرو توجه نکرده و اقدام به فرار کرده و در همین حین به سوی مأموران نیز گلوله شلیک می‌کنند که در ادامه درگیری مسلحانه بین پلیس و متهمان رخ می‌دهد.

 سردار رحیمی تصریح کرد: در ادامه تعقیب و گریز متهمان وارد خیابان آجودانیه شده و در یکی از کوچه های فرعی وارد یکی از آپارتمان های پنج طبقه که درش باز بود می شوند؛ در همان ساختمان در وهله اول با مادر و دختری که در راهرو بوده درگیر شده و آنها را تهدید به مرگ می کند و در ادامه به طبقه پنجم ساختمان رفته و با شکستن درب یکی از واحدهای مسکونی وارد خانه شده و سه نفر از اهالی آن خانه از جمله مرد، همسر و فرزندش را به گروگان می گیرند.

 

گروگان گیری در تهران (4)
آثار شلیک فرد گروگانگیر

 

سردار رحیمی ادامه داد: بعد از اطلاع از گروگانگیری تیم های ویژه عملیاتی نوپو، پلیس آگاهی، پلیس پیشگیری و خود بنده نیز با توجه به اهمیت موضوع وارد عمل شده و ساعت‌ها با گروگانگیر صحبت کردیم و تضمین های لازم داده شد اما وی به این تضمین ها توجه نکرد و هربار خواسته ای داشت؛ حتی می خواست به اتفاق هرسه گروگان از محل خارج شود که ما پذیرفتیم اما باز هم خواسته دیگری مطرح کرد که در نهایت به این نتیجه رسیدیم که باید عملیات ویژه بابت رهایی گروگان ها انجام شود.

 

گروگان گیری در تهران (2)

 

 فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد :هنگامی که خود بنده بدون سلاح و حتی جلیقه ضد گلوله مشغول صحبت با گروگان بودم عملیات ویژه و برق‌آسای گروه نوپو در کسری از ثانیه انجام شد و گروگانگیر دستگیر و خلع سلاح شد و گروگان‌ها نجات پیدا کردند.

 

گروگان گیری در تهران (1)

 

سردار رحیمی، فرماندهی عملیات رهایی گروگان را برعهده داشت

 وی گفت: گروگانگیر به همراه یک خانمی که مدعی بود همسرش هست و سلاح مورد استفاده دستگیر و تحویل دستگاه قضائی شد.

 

 

حجم ویدیو: 4.71M | مدت زمان ویدیو: 00:00:58 دانلود ویدیو

دیدگاه تان را بنویسید