مهلت اصلاح افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1401 مشخص شد

اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از فرصت یک هفته‌ای دولت برای اصلاح مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1401 خبر داده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بعد از اصلاح مصوبه دولت درخصوص بازنشستگان مابه‌التفاوت ماه‌های گذشته پرداخت خواهد شد.

ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص نظر هیات تطبق مصوبات مجلس پیرامون مغایرت مصوبه دولت با ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی و فرآیند ابطال این مصوبه، گفت: براساس قانون نظر هیات تطبیق مصوبات مجلس مبنی بر مغایرت مصوبه هیات دولت با ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی به صورت مکتوب به دولت اعلام می‌شود و دولت یک هفته پس از وصول نامه مغایرت برای اصلاح مصوبه خود فرصت دارد.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون احتمال عدم پذیرش این نظر از سوی دولت، عنوان کرد: دولت طی یک هفته پس از دریافت نامه مغایرت فرصت دارد و اگر مصوبه را اصلاح نکند یا این نظر را نپذیرد در آن شرایط مجلس براساس قانون این اختیار را دارد که مصوبه دولت پیرامون حقوق بازنشستگان را ابطال کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی درخصوص تعیین تکلیف حقوق‌های پرداخت شده در صورت اصلاح مصوبه از سوی دولت، گفت: بعد از اصلاح این مصوبه و اجرایی شدن آن مابه‌التفاوت ماه‌های گذشته حقوق بازنشستگان پرداخت خواهد شد.

 

منبع: ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید