جی پلاس؛

حکمی که امام برای رسیدگی به پرونده زندانیان صادر کرد

امام خمینی در نوزدهم خرداد ماه سال 62 حکمی خطاب به اعضای هیات رسیدگی به امور زندانیان صادر کردند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، امام خمینی (س) در نوزدهم خرداد ماه سال 62 در حکمی خطاب به  اعضای هیات رسیدگی به امور زندان ها از جمله آقایان محمد محمدی گیلانی، سید جعفر کریمی، سید محمد ابطحی و مهدی قاضی بر تشکیل هیاتی برای رسیدگی به پرونده زندانیان تاکید کردند. متن حکم امام به شرح زیر است: 

 

"بسم اللّه‌ الرحمن الرحیم

بدین وسیله به جنابان حجج اسلام آقایان: محمدی گیلانی، کریمی، ابطحی، قاضی مأموریت داده می‌ شود که با تشکیل هیأتی برای مراجعه به پرونده‌ های زندانیان دادگستری به وضع آنان رسیدگی فرمایند و تصمیمات خود را اعم از آزادی، تخفیف، تعلیق، تغییر محل و غیر آن را به اطلاع اینجانب برسانند. و اما راجع به زندانیان دادگاه های انقلاب که زندانی سیاسی می‌ باشند، حضرات آقایان شخصاً رسیدگی نمایند و هرگونه تصمیمی با آرای سه نفر از آقایان قابل پیشنهاد است که پس از ملاحظه امضا نمایم.

 

قضات محترم دادگستری و دادگاه ها و دادستان ها و مأمورین زندان ها و دست اندرکاران در این امور موظفند با بهترین وجه با هیأت محترم مذکور و هیأت های تعیین شده از قِبَل آنان همکاری نمایند، و در صورت درخواست، پرونده‌ های زندانیان را بدون مسامحه در اختیار آنان قرار دهند. از خداوند متعال توفیق آقایان را برای این امر مهم خواستارم.

19 خرداد 1362

روح اللّه‌ الموسوی الخمینی"

 

صحیفه امام؛ ج 17، ص 486

دیدگاه تان را بنویسید