چند ترفند کلاهبرداران اجاره دهنده اقامتگاه را بشناسید

"این افراد کلاهبردار برای جلب مشتری از عبارت‌های دروغین مثل «خالی بودن مسیر برگشت»، «به مناسبت افتتاح واحد»، «رزرو انواع خانه‌های مبله، جنگلی و ساحلی» استفاده کرده و قیمت‌های پایین و غیرواقعی را اعلام می‌کنند، اما در واقع پس از دریافت پیش‌پرداخت، هیچ خدمتی ارائه نمی‌دهند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ این ستاد در اطلاعیه‌ای به مسافران نوروزی تاکید کرد صرفا از مراکز معتبر، خدمات گردشگری و اقامتی دریافت کنند. 

همچنین این هشدار داده شده که برخی اشخاص متخلف و سودجو اقدام به راه‌اندازی سایت‌های فروش بلیت و خدمات مسافرتی و تورهای گردشگری کرده‌اند و مسافران باید با هوشیاری نسبت به خرید این خدمات اقدام کنند.

در این اطلاعیه آمده است: "این افراد کلاهبردار برای جلب مشتری از عبارت‌های دروغین مثل «خالی بودن مسیر برگشت»، «به مناسبت افتتاح واحد»، «رزرو انواع خانه‌های مبله، جنگلی و ساحلی» استفاده کرده و قیمت‌های پایین و غیرواقعی را اعلام می‌کنند، اما در واقع پس از دریافت پیش‌پرداخت، هیچ خدمتی ارائه نمی‌دهند.

ضرورت دارد مردم با هوشیاری، قبل از هرگونه اقدامی برای خرید خدمات گردشگری و اقامتی، از مجوز و اعتبار سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مورد نظر مطلع شده و صرفاً از سایت‌ها و تبلیغاتی که دارای نماد وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و «ای نماد» هستند، اقدام کنند."

همچنین از مسافران خواسته شده است در صورت نیاز به کسب اطلاعات از اعتبار چنین تبلیغاتی با شماره ۰۹۶۲۹ تماس گرفته و یا به سایت www.09629.ir مراجعه کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید