خبر جدید از طرح جهش مسکن برای تهران: دو شهرک جدید ساخته می شود

طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید می‌گوید که قرار است در طرح جهش مسکن دو شهرک جدید برای تهران ساخته شود، یکی در ناحیه جنوب غرب و دیگری در شرق پایتخت.

لینک کوتاه کپی شد

 

جی پلاس؛ بیش از ۱۰ روز از آغاز ثبت‌نام جهش مسکن می‌گذرد اما متقاضیان هنوز نمی‌دانند که قرار است چقدر قسط بدهند. معاون وزیر نیز می‌گوید که میزان هر قسط آن هنوز مشخص نشده است.

ثبت نام وام ودیعه مسکن از چهارشنبه دو هفته قبل یعنی ۲۸ مهر آغا شده است. متقاضیان ثبت‌نام در این طرح باید به سامانه ثمن وزارت راه به آدرس «https://saman.mrud.ir/» مراجعه کنند.

این ثبت‌نام‌ها به صورت غیرحضوری انجام می‌شود و به مدت یک ماه ادامه دارد.

پیگیری‌ها از وزارت راه‌وشهرسازی درباره تعداد اقساط و مبلغ هر قسط این وام نشان می‌دهد که وزارت راه هنوز مبلغ دقیق این وام را مشخص نکرده‌اند. پشتیبان سامانه ثمن وزارت راه می‌گوید که هنوز اقساط وام تعیین نشده است.

حبیب‌اله طاهرخانی معاون وزیر راه نیز در خصوص اقساط وام جهش مسکن می‌گوید: میزان هر قسط آن هنوز مشخص نشده، پیشنهادهایی شده اما هنوز به طور قطع تعیین نشده است.

 

دو شهرک جدید در تهران ساخته می شود

 

طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید نیز هست. او می‌گوید که قرار است در طرح جهش مسکن دو شهرک جدید برای تهران ساخته شود، یکی در ناحیه جنوب غرب و دیگری در شرق پایتخت.

در اطلاعیه شماره دو این سامانه برخی از شرایط و مدارک مورد نیاز را آورده اما در خصوص وام توضیحی نداده است. فقط دو نکته ذکر شده که متقاضی نباید از تسهیلات ساخت یا خرید مسکن از سیستم بانکی از ابتدای سال ۱۳۸۴ تاکنون استفاده کرده باشد. همچنین نباید منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و …) داشته باشد.

 

جزئیاتی از تعداد یا مبلغ اقساط منتشر نکرده‌اند

 

در هفته‌های گذشته هیچ یک از مدیران وزارت راه جزئیات از تعداد یا مبلغ اقساط منتشر نکرده‌اند، فقط مشخص شده که مبلغ وام ۳۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان است. همچنین قرار است این وام با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار یعنی ۱۸ درصد پرداخت شود.

به گفته محمود محمودزاده، دیگر معاون وزیر راه؛ قرار بر این است که تسهیلات این پروژه بر اساس قیمت تمام شده مسکن در مناطق مختلف تعیین شود.

همچنین برای تهران سقف وام ۴۵۰ میلیون تومان، در کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر سقف وام ۴۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها سقف وام ۳۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها سقف وام ۳۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

 

منبع: تجارت نیوز

دیدگاه تان را بنویسید