جی پلاس؛

روزی که طاهری خرم آبادی نمایندگی امام را عهده دار شد

امام خمینی در یازدهم مهر ماه سال ۶۱، آیت الله سید حسن طاهری خرم آبادی را به عنوان نماینده خود انتخاب کردند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، امام خمینی (س) در یازدهم مهر ۱۳۶۱ آیت الله سید حسن طاهری خرم آبادی را به عنوان نماینده خود در پاکستان منصوب کردند. متن حکم امام به شرح زیر است:

 

 

"بسم اللّه‌ الرحمن الرحیم

الحمدللّه‌ رب العالمین، والصلوة و السلام علی محمد و آله الطاهرین، و لعنة اللّه‌ علی اعدائهم اجمعین.

و بعد، جناب مستطاب سید الاعلام و حجت الاسلام آقای حاج سید حسن طاهری خرم‌آبادی ـ دامت افاضاته ـ که مدت زیادی از عمر شریف خود را در حوزۀ مقدسۀ علمیۀ قم در تحصیل علوم دینیه و تدریس صرف نموده‌ اند، اکنون به منظور رسیدگی به امور مذهبی اهالی محترم کشور پاکستان عازم آن منطقه می‌باشند، و اینجانب بدین‌ وسیله ایشان را به سمت نمایندگی از طرف خود منصوب می‌ نمایم، تا ان‌شاءاللّه‌ تعالی ضمن تصدی در آنچه مربوط به ولی فقیه می‌ باشد در رفع مشکلات حوزه‌ های مقدسۀ علمیه و سرپرستی از طلاب و محصلین محترم نیز اقدام نمایند.

 

و اگر جایی نیاز به تأسیس حوزۀ علمیۀ جدیدی داشت، تأسیس کنند، و در احیای مدارس علوم دینیه و تربیت طلاب، سعی کافی را مبذول دارند، و برای تأمین بودجه‌ های لازم مجازند در اخذ وجوه شرعیه از قبیل سهم مبارک امام ـ علیه السلام ـ و سهم سادات عظام و زکوات و کفّارات و سایر وجوه و صرف آن در موارد منطبقه.

 

امید است علمای اعلام منطقه و مبلغین و اقشار محترم دیگر و مسئولان جمهوری اسلامی ایران در کشور پاکستان، همکاری های لازمه را در پیشرفت کارها با جناب ایشان داشته باشند و از رهنمودهای ایشان بهره‌مند گردند، و از مشورت با ایشان در کارها دریغ نورزند.

 

«و اوصیه ـ ایّده اللّه‌ تعالی ـ بما اوصی به السلف الصالح من ملازمة التقوی و التجنب عن الهوی و التمسک بعروة الاحتیاط؛ و ان لاینسانی من صالح دعواته کما لا انساه ان شاءاللّه‌ تعالی»؛ و السلام علیه و علی اخواننا المؤمنین و رحمة‌اللّه‌ و برکاته.

به تاریخ پانزدهم ذی‌حجة‌الحرام 1402

روح‌ اللّه‌ الموسوی الخمینی"

 

صحیفه امام؛ ج ص۷، ص ۲۰-۲۱

دیدگاه تان را بنویسید