جی پلاس؛

هدف از عملیات عاشورای ۲ چه بود؟

عملیات عاشورای ۲ در ساعت دو بامداد روز بیست و چهارم مرداد سال ۶۴ با رمز مقدس "یا مهدی (عج)" در منطقه عمومی چنگوله آغاز شد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، در مدت آماده‌ سازی عملیات «والفجر 8»،ضرورت داشت جبهه‌ ها همچنان فعال نگاه داشته شوند و دشمن به حال خود رها نشود. بر این اساس، در منطقه چنگوله (واقع در جنوب مهران) عملیاتی به تدبیر سپاه طراحی و اجرا شد که هدف از آن، تصرف و تأمین عوارض مهم منطقه و گرفتن تلفات از نیروهای دشمن بود.

 

بنابراین عملیات محدود «عاشورای2» ساعت دو بامداد روز 24 مرداد ماه 1364 با رمز «یامهدی (عج)» در منطقه عمومی چنگوله واقع در جنوب شهر مرزی مهران توسط نیروی زمینی سپاه پاسداران و با هدف انهدام نیروهای دشمن آغاز شد.

 

رزمندگان اسلام در این حمله یک روزه که با هدف انهدام نیروهای عراقی مستقر در منطقه آغاز شده بود، ضمن رسیدن به این هدف و کشته و زخمی کردن و اسارت 510 نفر از نیروهای دشمن، به گردان‌های «1 و 2» از تیپ «114 لشکر 35 » عراق آسیب رساندند.

 

همچنین چندین دستگاه خودرو و مقادیری مهمات از دشمن نابود شد و علاوه بر به غنیمت گرفتن چند قبضه خمپاره‌انداز و مهمات از دشمن، شماری سلاح سبک و سنگین نیز به دست رزمندگان اسلام افتاد و مهمتر از همه آنکه «تپه دوقلو» و ارتفاع «145» از دست دشمن خارج شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید