استعلام وضعیت دریافت مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران غیرحضوری شد

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: بازنشستگان و مستمری بگیران در گذشته برای استعلام وضعیت دریافت مستمری به شعب مراجعه می‌کردند که با اجرای طرح ۳۰۷۰ این مراجعات حذف و بازنشستگان از منزل خود و از طریق گوشی موبایل و از سامانه سازمان تامین اجتماعی، گواهی وضعیت دریافت و بعد می‌توانند آن را رمزگذاری شده به هر جا مایل هستند، ارائه نمایند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ مستمری بگیران بدون حضور در شعب تامین اجتماعی می‌توانند از طریق سامانه خدمات غیر حضوری گواهی وضعیت دریافت کنند.

ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ نوشت: حسین امیری گنجه (مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ) که به همراه لقمان شوقی (دبیر شورای معاونین) و رضا عرب سرخی (رییس اداره روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ) از شعبه ۷ بازدید می‌نمود، با ذکر مطلب فوق افزود: شعبه ۷ بزرگترین شعبه تحت پوشش بازنشستگان و مستمری بگیران در کل ایران است. 

وی افزود: از جمعیت ۳میلیون و ۳۰۰ هزار نفری بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی بیش از ۳۵۲ هزار بیمه شده اصلی تحت پوشش اداره کل غرب می‌باشد. 

امیری گنجه افزود: شعبه ۷ غرب تهران بزرگ با تحت پوشش قرار دادن ۴۶ هزار و ۲۵۰ نفر بازنشسته و بازمانده بزرگتر ین شعبه در سطح ایران است که می‌بایست با نگاه ویژه مشکلات آن را به حداقل رساند. 

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در مقایسه آماری تعداد بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش این شعبه نسبت به استانهای دیگر گفت: تعداد مستمری بگیران شعبه هفت غرب تهران نسبت به استانهای خراسان جنوبی، شمالی، بوشهر، ایلام چهار محال بختیاری، کهگلیویه و بویر احمد بیشتر و حتی نسبت به بعضی از استانها دو برابرجمعیت بازنشسته و بازمانده تحت پوشش این شعبه است. 

امیری گنجه؛ نامطلوب بودن فضای فیزیکی بعضی از شعب را یکی از دغدغه‌های این اداره کل دانست و افزود: بسیاری از شعب غرب تهران بزرگ از فقرفضای فیزیکی رنج میبرند که ازاین بابت شرمنده مردم و کارکنان هستیم و تلاش داریم با تغییردر رویه‌های کاری مشکلات جامعه مخاطبین را به حداقل برسانیم. 

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح ۳۰۷۰ گفت: بازنشستگان و مستمری بگیران در گذشته برای استعلام وضعیت دریافت مستمری به شعب مراجعه می‌کردند که با اجرای طرح ۳۰۷۰ این مراجعات حذف و بازنشستگان از منزل خود و از طریق گوشی موبایل و از سامانه سازمان تامین اجتماعی، گواهی وضعیت دریافت و بعد می‌توانند آن را رمزگذاری شده به هر جا مایل هستند، ارائه نمایند. 

 

بسیاری از بازنشستگان هنوز برای دریافت استعلام به شعبه مراجعه می‌ کنند

 

وی تاکید کرد: با گذشت بیش از هفت ماه از اجرای طرح مذکورو ارائه خدمات غیر حضوری، بسیاری از بازنشستگان هنوز مانند گذشته برای دریافت استعلام به شعبه مراجعه می‌نمایند و خواستار انجام درخواست‌های خود به روش‌های سنتی می‌باشند. امیدواریم با توسعه طرح ۳۰۷۰ تغییر رفتار این عزیزان را شاهد باشیم.

وی به بازنشستگان و مستمری بگیران توصیه نمود با توجه به شرایط خاص پاندمی ویروس منحوس کرونا، جهت انجام اموراداری خود از طریق سامانه خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی اقدام نمایند. 

امیری گنجه؛ حذف مراجعه فرزندان اناث مستمری بگیران را یکی دیگر از سرویس‌های خدمت رسان در طرح ۳۰۷۰ برشمرد و افزود: حذف مراجعه فرزندان اناث مستمری بگیران با ثبت هوشمندخاتمه کفالت، خدمت دیگری از سازمان تامین اجتماعی و از طریق سامانه خدمات غیرحضوری می‌باشد.

وی تاکید کرد: روش بهره‌مندی از این طرح اینگونه می‌باشد که ثبت هوشمند خروج از کفالت فرزندان (دختر) مستمری بگیران بر اساس اطلاعات دریافتی از ثبت احوال است که مشمولان این خدمت در کل کشور بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار فرزند دختر مستمری بگیران هستند. 

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به افزایش غیر متعارف هزینه‌های اورتز بازنشستگان و مستمری‌بگیران طی دوسال اخیر گفت: سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته بازنگری تعرفه‌های پروتز و اروتز و تجهیزات کمک پزشکی را بعد از ۷ سال در دستور کار خود قرار داد.

وی تاکید کرد: تعرفه دندان مصنوعی و شیشه عینک طبی ۰ ۱ برابر - ۱۱ برابری چشم مصنوعی، ۱۱ برابری گردن بند طبی، ۵ برابری واکر، ۱۶ برابری حنجره مصنوعی اشاره نمود. 

وی یکی از دغدغه‌های مهم بازنشستگان و مستمری بگیران را کمک‌های مالی و دریافت وام قرض الحسنه دانست و افزود: سال گذشته بالغ بر ۳۷۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ۵ میلیونی پرداخت شد که نسبت به سال قبل ده برابر افزایش داشت و در سال جاری نیز به زودی شرایط و نحوی پرداخت وام قرض الحسنه اعلام می‌گردد.

دیدگاه تان را بنویسید