نان در مشهد هم گران شد/ دستمزد کارگران ثابت مانده است

رئیس انجمن صنفی کارگران خباز مشهد با اشاره به افزایش قیمت نان در مشهد و ثابت ماندن دستمزد گفت: نان روز یکشنبه (بیست و هفتم تیرماه) گران شد، افزایش قیمت نان به معنای افزایش دستمزد کارگرانی بود که در نانوایی‌ها اشتغال دارند و برای تامین معیشت زندگی خود تلاش می‌کنند اما مزد اضافه نشد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ رئیس انجمن صنفی کارگران خباز مشهد از افزایش قیمت نان و ثابت ماندن دستمزد کارگران خبر داد.

علی‌اکبر صاحبقرانی با انتقاد از عملکرد دولت درباره نان گفت: افزایش دستمزد کارگران خباز کل کشور منوط به گران شدن قیمت نان است. عواملی متعددی مثل قیمت آرد و مخمر در قیمت نان تاثیرگذار هستند که دولت با پرداخت یارانه سعی در کنترل قیمت نان دارد. دستمزد کارگران نیز در قیمت نان تاثیر دارد اما دولت هیچ یارانه‌ای برای این مولفه درنظر نگرفته و توجهی به این موضوع مهم نمی‌کند. بی‌توجهی دولت به این مساله مهم سبب شده که مشکلات معیشتی فراوانی در زندگی کارگران خباز وجود داشته باشد. 

 

نان از روز یکشنبه (بیست و هفتم تیرماه) گران شد

 

وی در ادامه به اشاره افزایش قیمت نان در مشهد و ثابت ماندن دستمزد گفت: نان روز یکشنبه (بیست و هفتم تیرماه) گران شد، افزایش قیمت نان به معنای افزایش دستمزد کارگرانی بود که در نانوایی‌ها اشتغال دارند و برای تامین معیشت زندگی خود تلاش می‌کنند اما مزد اضافه نشد.

رئیس انجمن صنفی کارگران خباز مشهد با تاکید بر اینک کارگران همواره از مظلوم‌ترین اقشار جامعه هستند، اظهار کرد: نان گران شد اما کارفرمایان حاضر نیستند تا به پای میز مذاکره بیایند و درباره مزد گفتگو کنند. اتحادیه کارفرمایان حاضر به افزایش دریافتی نیروی کار نیست و حق کارگران را پایمال می‌کند. به طور قطع، کارگران خباز بیشترین آسیب را از افزایش قیمت نان خواهند دید. 

به گفته وی، مسئولان باید صدای کارگر را بشنوند تا اندکی از زخم‌هایشان التیام یابد.

دیدگاه تان را بنویسید