پاسخ کارشناس بازار سرمایه به جی پلاس؛

چرا امروز بورس منفی شد؟/ روند معاملات بازار در روزهای آینده نزولی چگونه خواهد بود؟

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به شدت گرفتن عرضه های تکنیکال در معاملات امروز، ادامه روند صعودی یا نزولی بازار را به شدت جریان نقدینگی در دوو سه روز آینده وابسته دانست.

لینک کوتاه کپی شد

گروه اقتصاد و درآمد جی پلاس: بازار سرمایه پس از انتخابات با رشد همراه شد و ارتفاع شاخص را به بیش از یک میلیون و دویست و چهل هزار واحد رساند اما از انتهای هفته گذشته و به ویزه امروز 12 تیتر 1400 شاهد روندی نزولی در بازار بودیم. 

برای بررسی انفعالات روزهای اخیر و آینده در بازار سرمایه با همایون دارابی کارشناس این حوزه به گفت و گو پرداخته ایم که در ادامه مشروح آن را از نظر می گذرانید: 

دارابی با بیان اینکه بعد از انتخابات ما با چند پدیده مثبت درباره بازار بورس مواجه شدیم، به خبرنگار جی پلاس گفت: یکی از این پدیده ها مشخص شدن وضعیت دولت آینده بود که به هرحال یک ابهام جدی را از پیش روی فعالان برداشت. همچنین ثبات بازار ارز که بعد از برخی شایعات درخصوص کاهش قیمت ارز توسط دولت به زیر بیست هزار تومان به خاطر برگزاری انتخابات مطرح شده بود و همچنین کاهش 1.5 درصدی نرخ سود بین بانکی توسط مدیریت جدید بانک مرکزی از جمله مسائل موثر به حساب می رود. 

وی افزود: علاوه بر آنچه که گفته شد، گزارش های سه ماهه شرکت ها به ویژه صادرات محور ها، اخبار خیلی خوبی را در خصوص رشدهای قابل ملاحظه شان را به بازار رساند.

 

چرا امروز بورس منفی شد؟

 

دارابی خاطرنشان کرد: بازار در دو هفته رشد کرد و به یک سقف مقاومتی جدید رسیده است. طبیعی است وقتی شاخص به این محدوده ها می رسد و مقاومت های قبلی را پس می گیرد، عرضه های تکنیکال بالا میگیرد و امروز نیز شاهد این عرضه ها در بازار بودیم که منجر به کاهش ارتفاع شاخص شد. 

وی در خصوص اینکه چه زمانی می توان در خصوص روند آینده بازار یک برآیند کسب کرد، گفت: باید در دوسه روز آینده بررسی کرد اگر بازار قدرت نقدینگی قوی داشته باشد تا بر این عرضه فایق بیاید، می توانیم امیدوار باشیم بازار یک دوره رشد جدید را آغاز کند در غیر این صورت باید منتظر یک دوره اصلاحی باشیم. 

دیدگاه تان را بنویسید