جی پلاس؛

پیام امام به مناسبت ترور نافرجام آیت الله خامنه ای

امام خمینی در هفتم تیرماه سال ۶۰ به مناسبت ترور نافرجام آیت الله خامنه ای پیامی خطاب به ایشان صادر کردند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، امام خمینی (س) به مناسبت ترور نافرجام آیت الله خامنه ای، (نمایندۀ امام خمینی در شورایعالی دفاع و امام جمعۀ تهران)‌‎[1]‎ در هفتم تیرماه سال ۶۰، پیامی خطاب به ایشان صادر کردند. پیام امام به شرح زیر است:

 

"بسم الله الرحمن الرحیم‌

‌‌جناب حجت الاسلام آقای حاج سید علی خامنه ای ـ دامت افاضاته.‌

‌‌     خداوند متعال را شکر که دشمنان اسلام را از گروه ها و اشخاص احمق قرار داده‌‎ ‎‌است، و خداوند را شکر که از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی هر نقشه که کشیدند و هر‌‎ ‎‌توطئه که چیدند و هر سخنرانی که کردند ملت فداکار را منسجم تر و پیوندها را‌‎ ‎‌مستحکم تر نمود و مصداق «لازال یُؤیّدُ هذا الدّین بالرجل الفاجر»‌‎[2]‎‌ تحقق پیدا کرد.‌‎ ‎‌اینان هر جا سخن گفتند خود را رسواتر کردند و هر چه مقاله نوشتند ملت را بیدارتر‌‎ ‎‌نمودند و هر چه شخصیت ها را ترور نمودند قدرت مقاومت را در صفوف فشردۀ ملت‌‎ ‎‌بالاتر بردند. اکنون دشمنان انقلاب با سوءقصد به شما‌‎[3]‎‌ که از سلالۀ رسول اکرم و‌‎ ‎خاندان حسین بن علی هستید و جرمی جز خدمت به اسلام و کشور اسلامی ندارید و‌‎ ‎‌سربازی فداکار در جبهۀ جنگ و معلمی آموزنده در محراب و خطیبی توانا در جمعه و‌‎ ‎‌جماعات و راهنمایی دلسوز در صحنۀ انقلاب می باشید، میزان تفکر سیاسی خود و‌‎ ‎‌طرفداری از خلق و مخالفت با ستمگران را به ثبت رساندند. اینان با سوءقصد به شما‌‎ ‎‌عواطف میلیون ها انسان متعهد را در سراسر کشور بلکه جهان جریحه دار نمودند. اینان‌‎ ‎‌آنقدر از بینش سیاسی بی نصیبند که بی درنگ پس از سخنان شما در مجلس و جمعه و‌‎ ‎‌پیشگاه ملت به این جنایات دست زدند، و به کسی سوءقصد کردند که آوای دعوت او به‌‎ ‎‌صلاح و سداد در گوش مسلمین جهان طنین انداز است. اینان در این عمل غیرانسانی به‌‎ ‎‌جای برانگیختن و رعب، عزم میلیون ها مسلمان را مصمم تر و صفوف آنان را فشرده تر‌‎ ‎‌نمودند.

 

آیا با این اعمال وحشیانه و جرایم ناشیانه وقت آن نرسیده است که جوانان عزیز‌‎ ‎‌فریب خورده از دام خیانت اینان رها شوند و پدران و مادران، جوانان عزیز خود را فدای‌‎ ‎‌امیال جنایتکاران نکنند و آنان را از شرکت در جنایات آنان برحذر دارند؟ آیا نمی دانند‌‎ ‎‌که دست زدن به این جنایات، جوانان آنان را به تباهی کشیده و جان آنان به دنبال‌‎ ‎‌خودخواهی مشتی تبهکار از دست می رود؟ ما در پیشگاه خداوند متعال و ولی بر حق او‌‎ ‎‌حضرت بقیة الله ـ ارواحنا فداه ـ افتخار می کنیم به سربازانی در جبهه و در پشت جبهه که‌‎ ‎‌شبها را در محراب عبادت و روزها را در مجاهدت در راه حق تعالی به سر می برند. من به‌‎ ‎‌شما خامنه ای عزیز، تبریک می گویم که در جبهه های نبرد با لباس سربازی و در پشت‌‎ ‎‌جبهه با لباس روحانی به این ملت مظلوم خدمت نموده، و از خداوند تعالی سلامت شما‌‎ ‎‌را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.‌

 

‌‌روح الله الموسوی الخمینی‌"

‌‎ ‎

‌‎

صحیفه امام؛ ج ۱۴، ص ۵۰۳-۵۰۴

 

۱. آقای خامنه ای در واکنش به پیام محبت آمیز امام خمینی، با صدور پیامی اظهار داشتند:

«بسم اللّه الرحمن الرحیم

 بعد از چهار روز که از این حادثه بر من می گذرد به فضل الهی و به کمک و تلاش بیدریغ کارکنان عزیز این بیمارستان خودم را در وضع بسیار مناسب و خوبی می بینم. هر وقت به یاد این می افتم که این حادثه موجب شده امام عظیم الشأن ما اظهار لطف کنند و در پیامشان اظهار دلسوزی بکنند و ملت بزرگ و قهرمان ما دست به دعا بردارد و دعا کنند، در خودم احساس شرمندگی می کنم. در راه انجام وظیفه اینگونه حوادث، حوادثی نیست که اینهمه لطف و محبت و بزرگواری را چه از سوی امام، چه از سوی امت و همچنین از سوی کارکنان، کارمندان این واحدهای پزشکی که واقعاً شب و روزشان را در این کار گذاشته اند، این همه اظهار شد... من بدین وسیله از همین جا عرض سلام و ارادت بی پایان خودم را خدمت امام امت می کنم و به ایشان عرض می کنم که در مقابل حوادث این چنین ما هیچ انتظار نداریم و توقعی نداریم که کمترین رنجشی به خاطر ایشان بنشیند. ما معتقدیم که، سرخُم مِی به سلامت، شکند اگر سبویی،...».

۲. مسند احمد، ج 2، ص 309؛ کنزالعمال، ج 1، ص 45، ح 115.

۳. روز 6 تیر 1360 در حالی که آقای خامنه ای در مسجد ابوذر تهران بعد از نماز ظهر به ایراد سخنرانی و پاسخ به سؤالات حاضران مشغول بود بر اثر انفجار بمبی که در ضبط صوت از سوی تروریستهای منافق کار گذاشته شده بود، بشدت مجروح شد. با دعای امام و تلاش بی وقفۀ پزشکان، خوشبختانه ایشان از این سوءقصد جان سالم به در بردند هر چند که بر اثر این حادثه یک دست ایشان سلامتش را باز نیافت.

 

دیدگاه تان را بنویسید