کنکور 1400 از 9 تا 12 تیرماه برگزار می‌شود/ کارت شرکت در آزمون سراسری در چه تاریخی توزیع می شود؟

آزمون سراسری ۱۴۰۰ از ۹ تا ۱۲ تیرماه برگزار می‌شود و کارت‌های شرکت در کنکور سراسری همه متقاضیان‌ به همراه راهنمای شرکت در آزمون از روز یکشنبه چهارم تیرماه تا روز سه‌­شنبه هشتم تیرماه برای مشاهده و چاپ (پرینت) بر روی درگاه اطلاع­ رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: آزمون سراسری ۱۴۰۰ از ۹ تا ۱۲ تیرماه برگزار می‌شود.

در این اطلاعیه خطاب به متقاضیان شرکت در کنکور سراسری‌ سال ۱۴۰۰ آمده است: آزمون عمومی و اختصاصی هر یک از گروه‌های آزمایشی در تاریخ‌های اعلام شده در ۴۱۴ شهرستان و بخش مختلف کشور (به شرح جدول شماره ۱ مندرج در ذیل این اطلاعیه) برگزار می شود.

بر اساس این اطلاعیه، کارت‌های شرکت در کنکور سراسری همه متقاضیان‌ به همراه راهنمای شرکت در آزمون از روز یکشنبه چهارم تیرماه تا روز سه‌­شنبه هشتم تیرماه برای مشاهده و چاپ (پرینت) بر روی درگاه اطلاع­ رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

تاریخ برگزاری آزمون در گروه های آزمایشی به شرح زیر است:

 

168897983

 

در بخشی دیگر از این اطلاعیه آمده است: توضیحات لازم درخصوص نحوه اعلام علاقه­ مندی متقاضیان به رشته ­های تحصیلی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش در دانشگاه‌ تربیت دبیر شهید رجایی و پردیس ­های دانشگاه فرهنگیان، در مرحله اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته (نیمه اول مرداد ماه) اعلام می شود.

در پایان این اطلاعیه تاکید شده است: آن دسته از متقاضیان علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در آنها به روش با آزمون صورت می‌پذیرد، باید ضمن شرکت در آزمون، برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد  به اطلاعیه اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ (نیمه اول مرداد ماه) مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه کنند.

رشته های شرایط خاص در آزمون سراسری به این شرح است:

 

168897979

 

در کنکور سراسری ۱۴۰۰ تعداد یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۸۵۲ نفر ثبت نام کرده اند.

براساس مصوبه شصت و هشتمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، آزمون سراسری روز چهارشنبه ۹ تیرماه، پنج شنبه ۱۰ تیرماه، جمعه ۱۱ تیرماه و شنبه ۱۲ تیرماه برگزار می شود.

بر این اساس، کنکور گروه آزمایشی هنر صبح چهارشنبه ۹ تیرماه، کنکور گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی صبح پنج شنبه ۱۰ تیرماه، کنکور گروه آزمایشی علوم انسانی صبح روز پنج شنبه ۱۰ تیرماه، کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه ۱۱ تیرماه و کنکور گروه آزمایشی زبان‌های خارجی صبح شنبه ۱۲ تیرماه برگزار می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید