life

گاستون پاراز رئیس فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ صبح امروز با حضور در کمیته ملی المپیک با دبیرکل کمیته دیدار و گفت و گو کرد .

جی پلاس؛ در این دیدار کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک ، ضمن خوش آمد گویی به رئیس فدراسیون جهانی پاورلیفتیک و همراهان ایشان اظهار داشت : رشته پاورلیفتیگ در ایران سابقه طولانی دارد 25 سال پیش در فدراسیون وزنه برداری فعالیت خود را آغاز و در حال حاضر زیر مجموعه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام فعالیت دارد و حضور دکتر نصیرزاده از مدیران جوان ، با استعداد و تحصیل کرده که در حوزه قهرمانی هم افتخاراتی داشته نقطه قوت این فدراسیون می باشد و ایشان هم باکمیته ملی المپیک کاملا هماهنگ است . 

دبیرکل کمیته ملی المپیک در اداه اظهار داشت : این  رشته در ایران طرفداران بسیاری دارد و حدود  23600 باشگاه ورزشی در کشور وجود دارد  و علاقمندان بسیاری را به خود جذب کرده و ما هم به فدراسیون در زمینه های اموزشی ، تربیت مدرس و مربی و ... در راستای توسعه این رشته کمک می کنیم . 
 
سعیدی در بخش دیگر ی از صحبت هایش اظهار داشت : عنصر اصلی در رشته پاورلیفتیگ قدرت است که این رشته را جذاب کرده ولی آنچه برای ما مهم است توسعه این رشته در راستای ورزش پاک و دوری از هرگونه داروهای انرژی زا که به نوعی دوپینگ محسوب می شود هست . ما اطمینان داریم که شما هم برای ورزش پاک د راین رشته تلاش می کنید و به همین خاطر ما برای توسعه این رشته در اسیا و جهان در کنار شما هستیم . 
 
در ادامه این  دیدار  گاستون پاراژ ضمن ابراز خوشحالی از حضور در ایران به عنوان کشوری دوست داشتنی با مردمی مهمان نواز و ورزش دوست افزود : حضور  فرشید سلطانی در راس فدراسیون پاورلیفتینگ آسیا و خدمات ایشان در این مرکز که با افزایش چشمگیر کشورهای عضو همراه بوده جای تقدیر و تشکر دارد . 
 
وی ادامه داد : ما در تلاشیم تا رشته پاورلیفتینگ را به ورزشهای بازیهای آسیایی اضافه کنیم و در همین راستا با توجه به نفوذ و قدرت ورزشی ایران در منطقه و همچنین عضویت دکتر صالحی امیری در هیات اجرایی شورای المپیک آسیا از شما درخواست حمایت جهت اضافه شدن این رشته به بازیهای آسیایی  و همچنین  به رسمیت شناخته شدن توسط کمیته ملی المپیک به عنوان رشته ای پر طرفدار و وفادار به ورزش پاک را داریم . 
 
وی در بخش دیگری از صحبت هایش با تاکید بر پتانسیل های ورزشی در ایران  از آمادگی فدراسیون جهانی برای توسعه این رشته در زمینه های اموزشی ، مربیگری و توسعه ورزش بانوان یاد کرد و افزود : اولین دوره مسابقات باشگاههای جهان به پیشنهاد ایران و به میزبانی این کشور برگزار خواهد شد که زمینه های توسعه همکاری بیشتر را در آینده میسر خواهد کرد . 
 
نصیر زاده رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نیز در ادامه اظهار داشت : ضمن تشکر از رئیس فدراسیون جهانی ورئیس و  دبیرکل کمیته ملی المپیک برای حمایت های همیشگی آنها در توسعه این رشته ، از رئیس فدراسیون جهانی تقاضا داریم با توجه به حضور آقای سلطانی در راس فدراسیون آسیایی و پتانسیل های موجود در این کشور و علاقمندان به این رشته  ، ایران یکی از مراکز آکادمی IPF   باشد . 
 
وی در ادامه با تاکید بر میزبانی ایران در نخستین دوره مسابقات باشگاهای جهان در ارومیه از فدراسیون جهانی خواست تا تاریخ این رقابت ها را در تقویم جهانی درج تا از این طریق چرخه اقتصادی پاورلیفتینگ هم شکل بگیرد .  

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1511756
ارسال نظر