جی پلاس؛

استقلال 29 اردیبهشت 1400/ پزشک مدنظر استقلال مدرک لازم را ندارد+ عکس

اخبار و اتفاقات باشگاه استقلال در روز 29 اردیبهشت در قالب یک بسته خبری در این گزارش آمده است.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، اخبار باشگاه استقلال از این به بعد در یک بسته خبری به صورت روزانه ارائه می شود.

حضور مربی پیشین چلسی و یوونتوس در استقلال تایید شد

خبرگزاری آنسا ایتالیا امروز در خبری تایید کرد مربی مدنظر باشگاه استقلال آنجلو آلسیو است که به زودی به عنوان دستیار فنی فرهاد مجیدی کارش را در استقلال آغاز می‌کند.

این خبرگزاری همچنین اظهارات امروز احمد مددی مدیرعامل استقلال را در این خصوص منعکس کرد. مددی گفته بود که به دلیل قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی، عضو جدید کادر فنی استقلال نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند ولی در تمرینات حضور خواهد داشت.

آلسیو ۵۶ ساله دستیار سابق سرمربی یوونتوس و چلسی بوده است.

حضور مربی پیشین چلسی و یوونتوس در استقلال تایید شد/عکس

زمان حضور مربی ایتالیایی استقلال در تهران مشخص می‌شود

بعد از جدایی فراز کمالوند از استقلال، ابتدا این فرهاد مجیدی بود که قبل از دربی در جمع خبرنگاران به استخدام یک مربی ایتالیایی اشاره کرد و احمد مددی مدیرعامل باشگاه نیز در برنامه فوتبال برتر با تایید این خبر گفت؛ به زودی مقدمات استخدام یک مربی ایتالیایی با ضوابط تعیین شده از سوی فدراسیون فوتبال فراهم می‌شود.

استقلالی‌ها که دوست ندارند بیش از این زمان را از دست بدهند، در تلاش هستند تا با سرعت بیشتر مقدمات این کار را فراهم نمایند و آنطور که مشخص است، احتمال حضور مربی مورد نظر فرهاد مجیدی بعد از تعطیلات لیگ برتر در تهران وجود دارد.

تیم فوتبال استقلال در پایان هفته بیست و سوم رقابتهای لیگ برتر با ۲۱ بازی و ۳۴ امتیاز در رده پنج جدول رده بندی مسابقات قرار دارد؛ و این شانس برای آنها وجود دارد تا در صورت پیروزی در دیدارهای معوقه شان تا رده سوم جدول صعود کنند.

پزشک مدنظر استقلال مدرک لازم را ندارد

سازمان نظام پزشکی در پاسخ به استعلام فدراسیون فوتبال، اعلام کرد که پزشک مدنظر فرهاد مجیدی فاقد مدرک لازم برای نشستن روی نیمکت است.

یک روز قبل از برگزاری دربی ۹۵، فرهاد مجیدی به دلیل اینکه ایفمارک، مدارک پزشکی سیدمحمد آقامحمدآبادی را برای نشستن روی نیمکت استقلال تأیید نکرد، به انتقاد از زهره هراتیان رئیس ایفمارک پرداخت.

مجیدی گفته بود که چطور پزشک مدنظر او در زمان تیم امید روی نیمکت می‌نشسته، اما امروز به دلیل آنکه مدرک پزشکی‌اش، دندانپزشکی است، اجازه نشستن روی نیمکت را ندارد. باشگاه استقلال به دنبال تشدید تنش‌ها، مدارک جراحی پلاستیکی پزشک خود را منتشر کرد.

مرکز پزشکی ایفمارک که باید تاییدیه پزشکی تیم‌ها را ارائه کند، مجوز حضور آقامحمدآبادی را در استقلال نداد چرا که هراتیان معتقد بود طبق ضوابط نمی‌تواند برای وی که یک دندانپزشک است، مجوز صادر کند.

با این حال پیش از دربی مجوز موقتی برای حضور این پزشک روی نیمکت استقلال صادر شد تا فدراسیون فوتبال برای ادامه حضور او روی نیمکت آبی‌پوشان به عنوان پزشک از سازمان نظام پزشکی استعلام بگیرد.

طبق استعلامی که منصور قنبرزاده، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال از سازمان نظام پزشکی گرفته و این سازمان نیز پاسخ داده، مشخص شد دکتر سیدمحمد آقامحمدآبادی که مدارک پزشکی خود را از کشور آلمان گرفته، در دو مقطع بین سال‌های ۸۹ تا ۹۱ و ۹۳ تا ۹۴ مدرک دارای اعتبار داشته و اکنون این مدارک فاقد اعتبار است، اما مجوز دندانپزشکی و جراحی فک و صورت را به صورت دائمی دارد. با توجه به اینکه پزشکان تیم‌های فوتبال باید پزشک عمومی یا بالاتر باشند، این شخص امکان حضور روی نیمکت استقلال را ندارد.

مجیدی می‌گوید با این پزشک در تیم امید آشنا شده و فدراسیون او را به عنوان پزشک تایید کرده و با این شرایط مشخص می‌شود با توجه به تاریخ اعتبار مدرک موقت او، هم در فدراسیون فوتبال و هم در باشگاه استقلال نسبت به استفاده از این پزشک تخلف صورت گرفته است.

با نامه زیر مشخص می‌شود که مدرک عمومی پزشک مدنظر استقلال دیگر اعتبار ندارد و او طبق قوانین نمی‌تواند روی نیمکت این تیم بنشیند. 

پزشک مدنظر استقلال مدرک لازم را ندارد

دیدگاه تان را بنویسید