جی پلاس

استقلال و معمای مربی ایتالیایی؛ مجیدی قانون را دور می زند؟!

فرهاد مجیدی با توجه به ممنوعیت سازمان لیگ و همینطور وزارت ورزش برای جذب بازیکن و مربی خارجی، باید شخصا مسئولیت پرداخت حقوق و امضای قرارداد دستیار ایتالیایی استقلال را بر عهده بگیرد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ با جدایی فراز کمالوند از استقلال که به عنوان مشاور در کنار فرهاد مجیدی حضور داشت، اکنون سرمربی آبی ها به دنبال جایگزینی برای او است. مجیدی یک مربی ایتالیایی را برا پر کردن این خلاء در نظر گرفته است اما از سال گذشته، امکان جذب مربی و بازیکن خارجی ممنوع شده است.

علاوه بر این، استقلال و پرسپولیس یک ممنوعیت دیگر هم دارند. در واقع برای نخستین بار این وزارت ورزش بود که به عنوان متولی و مالک، این دو باشگاه را از هر گونه جذب بازیکن و مربی خارجی ممنوع کرد و در ادامه این موضوع به عنوان قانونی برای تمام تیم های لیگ برتری در نظر گرفته شد.

پس در حال حاضر فرهاد مجیدی و استقلال برای جذب این مربی خارجی که سمت مشاور مجیدی را در اختیار خواهد داشت، با دو فیلتر مواجه هستند.

از نگاه سازمان لیگ، قرارداد این مربی ایتالیایی به ثبت نمی رسد و در نتیجه کارت بازی هم برای او صادر نمی شود. در نتیجه استقلالی ها در صورت انعقاد قرارداد، نمی توانند آن را در مراجع رسمی به ثبت برسانند و او فقط قادر به حضور در تمرینات است.

از سوی دیگر، از دیدگاه وزارت ورزش که مالک استقلال است و منابع مالی این تیم را تامین می کند، مدیرعامل این باشگاه اجازه امضای قرارداد با هیچ مربی و بازیکن خارجی را ندارد. در نتیجه این مربی ایتالیایی باید با فردی خارج از مجموعه استقلال قرارداد امضا کند!

با ممنوعیت های به وجود آمده، مدیر رسانه ای استقلال، راهکار این تیم برای عبور از ممنوعیت های موجود را اعلام کرده است. علی غفار در ارتباط با این موضوع نوشت: «قرار نیست قرارداد میان او (مربی ایتالیایی) و باشگاه استقلال به هیات فوتبال، سازمان لیگ و فدراسیون برود تا نقض قانون شود. طبیعتا این مربی نمی‌تواند روی نیمکت استقلال بنشیند. اگر موانعی ایجاد شد، شخص آقای مجیدی می‌تواند کارفرما محسوب شود و قرارداد میان ایشان و مربی ایتالیایی بسته شود.»

با در نظر گرفتن این توضیحات می توان، قرارداد میان مجیدی و مربی ایتالیایی امضاء می شود و استقلال مطابق ممنوعیت جذب خارجی ها از سوی وزارت ورزش، مجاز به پرداخت دستمزد این دستیار خارجی نیست و در آینده هم مجیدی باید تبعات پرداخت شدن یا نشدن دستمزد وی را بر عهده بگیرد.

دیدگاه تان را بنویسید