ماجرای تصویر تکان دهنده از قاسم آهنین جان پس از اخراج از بیمارستان

قاسم آهنین‌جان، شاعر خوزستانی، شامگاه سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه، در سن ۶۳ سالگی دارفانی را وداع گفت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، پس از انتشار خبر درگذشت قاسم آهنین‌جان شاعر معروف خوزستانی بر اثر سرطان حالا جزییات تکان دهنده ای در این باره منتشر شده است.

به گفته برخی فعالان رسانه ای آهنین‌جان که مدت‌ها بود با سرطان دست و پنجه نرم می کرد حدود بیست روز پیش به دلیل فقر و نداشتن هزینه‌های درمان از بیمارستان بیرونش می‌کنند.

براساس این گزارش  این شاعر در خیابان رها می‌شود. 

تصویر و ویدئویی تکان‌دهنده نیز از آهنین‌جان منتشر شده که گفته می شود مربوط به همین ماجرا و پس از رها کردن او در خیابان است. 

این روایت بازتاب وسیعی در شبکه های اجتماعی داشته و با واکنش تند فعالان فرهنگی و رسانه‌ای همراه بوده است. اما تاکنون هیچ توضیح رسمی در این باره منتشر نشده است. 

آهنین جان در سال‌های اخیر با وضعیت مالی نامناسبی دست و پنجه نرم می کرد و  پس از سیل خوزستان این وضعیت بدتر هم شده بود. 

قاسم آهنین جان در خیابان رها شد

 

دکتر مردانی مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز درباره انتشار این عکس گفت: فیلم و عکسی که از استاد مرحوم آهنین جان منتشر شده مربوط به ۲۰ روز قبل است که ایشان بعد از حضور در بیمارستان و بهبودی نسبی درخواست بازگشت به منزل نمودند. کادر بیمارستان بعد از انجام تمام خدمات لازم، ایشان را به آدرس اعلامی‌ میبرند اما چون استاد در اواخر عمر دچار آلزایمر بودند آدرس منزل سابقشان را گفته بودند. 

وی ادامه داد:‌ پرسنل اورژانس بعد از اطلاع از این موضوع سریعا ایشان را به بیمارستان بازمیگردانند و ایشان از آن زمان و تا شب گذشته که متاسفانه به علت بیماری سرطان درگذشتند تحت مراقبت کامل بودند.

وی گفت: متاسفانه فیلمی که از ایشان منتشر شده موجب برخی قضاوت های ناصحیح در این باره شده است و این ادعا که ایشان به علت مشکلات مالی تحت درمان قرار نگرفتند کاملا اشتباه و عاری از واقعیت است.

دیدگاه تان را بنویسید