sport

سازمان بهداشت جهانی از شیوع نوع جدید ویروس کرونا در کشور هندوستان خبر داد.

جی پلاس، کاروان تیم فوتبال پرسپولیس از فروردین به خاطر حضور در رقابت‌های گروه E لیگ قهرمانان آسیا عازم کشور هند شده است. این در حالی است که وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور هند اصلا جالب نیست و اوضاع با نوع شیوع یافته این ویروس خطرناک‌تر از قبل شده است.

در همین راستا «ماریا ون کرخوو»، سرپرست فنی کووید-۱۹ درسازمان بهداشت جهانی، می‎گوید «نوع جهش یافته‌ای از ویروس کرونا که در هند ظاهر شده و موسوم به B.۱.۶۱۷ است، می‌تواند افزایش انتقال ویروس را به همراه داشته باشد.»

در حالی که نگرانی‌هایی از بابت شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا، که در هند شناسایی شده، ایجاد شده، این کشور با افزایش شدید مبتلایان مواجه شده است. بر اساس تازه ترین آمارها، هند بیش از ۲۶۱ هزار مورد جدید ابتلا را در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی کرده است.

آمار نشان می‎دهد مجموع مبتلایان شناسایی در هند، از زمان آغاز شیوع کرونا در این کشور تاکنون، به بیش از ۱۴.۸ میلیون مورد رسیده است و این کشور برای چهارمین روز بیش از ۲۰۰ هزار مبتلا را ثبت کرده است و طبق بررسی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته هزار و ۵۰۱ نفر در هند بر اثر کووید-۱۹ جان خود را از دادند.

طبق برنامه تیم فوتبال پرسپولیس امروز ۳۱ فروردین مقابل گوا هند قرار می‌گیرد. با این اوصاف پرسپولیسی‌ها بیشتر از گذشته باید مراقبت رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشند و همین موضوع نیز استرس بسیار زیادی به کادرفنی و بازیکنان وارد کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1506260
ارسال نظر