sport

سردار آزمون در روسیه گل های زیادی به ثمر رسانده اما گلی که امشب با ضربه سر به سوچی زد، بدون تعارف یک گل هنرمندانه و آموزشی بود.

جی پلاس، سردار آزمون در شبی که سوچی با یک گل از زنیت پیش افتاده بود، درخشید و با بریس خود سه امتیاز برای تیمش به دست آورد تا جایزه بهترین بازیکن میدان را هم دریافت کند.

 سردار آزمون هر دو گل خود را با ضربه سر به ثمر رساند اما گل دومش چیز دیگری بود. به صحنه ای که توپ را هوشمندانه تعقیب می کند، نگاه کنید. با یک جا عوض کردن سریع خودش را به پشت توپ می رساند و با چرخش سر توپ را به کنج دروزاه می فرستد. چرخشی که موقع زدن ضربه به سرش می دهد، بدون اغراق یک حرکت آموزشی برای تمام مهاجمان فوتبال ماست.

ارسال همبازی سردار، ارسال دقیقی نیست، از آن توپ هایی نیست که دقیق روی سر مهاجم فرود بیاید. روی گل اول، شاهد چنین ارسالی هستیم، توپی که به قصد سردار ارسال شده و مهاجمی که بازیکنان دفاعی حریف را مشغول می کند تا سردار از عقب اضافه شود و ضربه سر را بزند اما در صحنه منجر به گل دوم، همبازی سردار جلوتر از او نزدیک تیر یک، توپ می خواهد و سردار نزدیک تیر دو، تغییر مسیر می دهد. بازیکن صاحب توپ، قبل از رسیدن پاس، حرکت هر دو مهاجم بلندزن تیمش را دیده و دو مدافع حریف با توجه به بلند شدن دست بازیکن شماره 22 زنیت، به خیال این که توپ را برای بازیکن شماره 22 ارسال می کند، با او در حرکت هستند اما حرکت این بازیکن بلند قامت با قوسی که بازیکن ارسال کننده به توپ می دهد، همخوانی لازم را ندارد و سردار از پشت اضافه می شود و با ضربه سر دروازه را باز می کند. سردار در این صحنه، خودش را به توپ می رساند. توپ پشت سر همبازی او، روی هواست که آزمون تغییر جایگاه می دهد و با ضربه سر توپ را به سمت دروازه هدایت می کند. یک ضربه فنی که انگار با دست توپ را به گوشه دروازه انداخته است.

این گل از آن گل های آموزشی است. از آن گل هایی که از تماشایش سیر نمی شویم. نمونه کامل سر زدن با چشم باز، سر زدن هنرمندانه...

در پایان این بازی سردار آزمون به عنوان بهترین بازیکن زمین در دیدار زنیت - سوچی انتخاب شد و جایزه خود را دریافت کرد.

 

سردار آزمون

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1504889
ارسال نظر