life

نماینده اوزان ۶۵ و ۷۴ کیلوگرم ایران با برتری مقابل رقبای خود و رسیدن به فینال رقابت های گزینشی کشتی آزاد در قاره آسیا، موفق به کسب سهمیه المپیک شدند.

جی پلاس، در ادامه رقابت های کشتی آزاد گزینشی المپیک در قاره آسیا که به میزبانی آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است، امیرمحمد یزدانی با رسیدن به فینال موفق به کسب چهارمین سهمیه المپیک برای کشتی آزاد ایران شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم، امیر محمد یزدانی در دیدار نیمه نهایی مقابل حاجی علی کشتی گیر روسی الاصل بحرین قاطعانه و با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و ضمن رسیدن به فینال، موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شد.

یزدانی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس برابر محمد عبدالکریم از کویت با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و به نیمه نهایی رسید. 

در وزن ۷۴ کیلوگرم، یونس امامی در دور نخست برابر اووز میرادوف از ترکمنستان ۱۰ بر صفر پیروز شد، وی در دومین مبارزه نیز منگجیگان از چین را ۱۱ بر صفر برد و به مرحله نیمه نهایی رسید. امامی برای رسیدن به فینال و کسب سهمیه المپیک کشتی‌گیر هندی را 10 بر صفر برد و صاحب سهمیه المپیک شد.

محمدحسین محمدیان سومین و آخرین نماینده ایران در این رقابت ها در دیدار نیمه نهایی برابر ساتیوارت کادیان از هند با نتیجه۱۰ بر صفر به برتری رسید و ضمن راه یابی به فینال، موفق به کسب ششمین سهمیه المپیک برای کشتی آزاد ایران شد. محمدیان در این کشتی با یک خاک و ۴ بارانداز پیاپی، در ۳۱ ثانیه کشتی را تمام کرد.

محمدیان پیش از این در دور مقدماتی ابتدا ۱۱ بر صفر نائویا آکاگوما از ژاپن را برد و در دومین مبارزه نیز ساپاروف از ترکمنستان را با نتیجه ۱۵ بر ۴ شکست داد و به نیمه نهایی رسید.

پیش از تیم ملی کشتی آزاد ایران در جریان رقابت های جهانی ۲۰۱۹ به ۳ سهمیه در اوزان ۵۷، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم رسیده بود. 

رقابت های گزینشی جهانی که اردیبهشت ماه در بلغارستان برگزار می شود، آخرین فرصت کسب سهمیه برای کشورهای جهان خواهد بود.

پیش از این تیم ملی کشتی فرنگی ایران نیز با کسب ۲ سهمیه در این رقابت ها جمع سهمیه های خود را به عدد ۵ رساند و برای یک سهمیه باقیمانده، نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم ایران در رقابت های جهانی گزینشی المپیک حاضر خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1504794
ارسال نظر