life

جی پلاس؛

آیت الله العظمی جوادی آملی با تاکید بر خواندن صلوات شعبانیه، فرمودند: می‌ بینید که ما هیچ بهانه‌ ای برای اصلاح نشدن نداریم، ما در هر شرایطی باشیم این خاندان ما را می‌پذیرند و هر چه بخواهیم به ما می‌دهند، کَرَم اهل بیت علیهم السلام نامحدود است و این ماه‌ هم ماهِ خواستن است.

به گزارش خبرنگار جی پلاس، حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در یکی از جلسات درس خارج فقه خود در سال ۹۶ و به هنگام حلول ماه شعبان بیان داشتند: امروز اول ماه پربرکت شعبان است که در این ماه باید برای مبارک رمضان آماده شد، این ماه پربرکت شعبان را عده‌ ای عید خاص می‌ دانند البته نه تنها برای اینکه مثلاً اعیاد پربرکت شعبانیه در آن واقع شده است بلکه اصولاً خود ماه شعبان شهر رسول الله(ص) است.

 

ایشان با توصیه به خوانش ادعیه و صلوات شعبانیه ادامه دادند: در این صلوات شعبانیه که هر روز عندالزوال خوانده می‌ شود می‌ بینید که ما هیچ بهانه‌ ای برای اصلاح نشدن نداریم، ما در هر شرایطی باشیم این خاندان ما را می‌پذیرند و هر چه بخواهیم به ما می‌دهند، کَرَم اهل بیت علیهم السلام نامحدود است و این ماه‌ هم ماهِ خواستن است.

 

معظم له با اشاره به دعای امام سجاد علیه السلام اذعان داشتند: امام سجاد(ع) در دعای عندالزوال دارد خدایا این پیغمبر(ص) که علی(ع) تازه از دست‌پرورده‌های اوست را برای من یک راه باز و وسیع قرار بده! ما هر روز می‌ توانیم از پیغمبر چنین خواسته ای داشته باشیم که این طلیعه‌ای باشد برای ماه مبارک رمضان. غرض این است که همین پیغمبر افراد بت‌ پرست را به جایی رساند که سلمان و اباذر و مقداد شدند پس ما نیز می توانیم به چنین مقامی برسیم و این شدنی است.

 

منبع: پایگاه خبری اسرا

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1503095
ارسال نظر