sport

فوق ستاره پرتغالی یوونتوس بعد از شکستن رکورد اسطوره برزیلی به عنوان بهترین گلزن تاریخ فوتبال دل نوشته ای را منتشر کرد.

جی پلاس،کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی یوونتوس شب گذشته با هت تریک مقابل کالیاری رکورد پله اسطوره برزیلی را به عنوان بهترین گلزن تاریخ فوتبال شکست.

رونالدو با زدن 3 گل در بازی مقابل کالیاری تعداد گل های خود را به عدد 770 رساند تا رکورد اسطوره برزیلی با 767 گل را بشکند.

رونالدو بعد از این رکوردشکنی در صفحه اجتماعی اش نوشت: در چند هفته گذشته اخبار زیادی مبنی بر اینکه من بهترین گلزن تاریخ فوتبال شدم، مطرح شد. چون رسانه ها می نوشتند من از 757 گل رسمی به ثمر رسیده پله عبور کردم. با این وجود صبر کردم تا الان درباره سکوتم توضیح دهم.

وی افزود: احترام زیاد و غیرقابل توصیفی برای آقای پله قائلم. به همین خاطر من ملاک مجموع گل های این اسطوره برزیلی را با احتساب گل هایی که به همراه سائوپائو به ثمر رسانده عدد 767  قرار دادم. دنیای فوتبال با این رکوردشکنی تغییر کرد اما این بدان معنا نیست که تاریخ فوتبال را محو و نام خودم را ثبت کنم.

رونالدو ادامه داد: امروز با رسیدن گل هایم به عدد 770 در کل دوران فوتبالیم اولین حرف هایم را به صورت مستقیم به پله می گویم: هیچ بازیکنی در دنیا نیست که بدون شنیدن داستان های بازی، گلزنی ها و دستاوردهای پله بزرگ شده باشد و من هم استثنا نیستم. به همین خاطر  باعث افتخارم است که در صدر بهترین گلزنان تاریخ فوتبال بالاتر از پله قرار بگیرم.هیچگاه در زمان کودکی ام در مادیرا فکر شکستن چنین رکوردی را در ذهنم نداشتم.

ستاره سابق رئال مادرید و منچستر یونایتد تصریح کرد: به خاطر این دستاورد از تمام کسانی که در این مدت طولانی همراه من بودند از همبازی هایم، رقبا، عاشقان فوتبال و مخصوصا از خانواده ام تشکر می کنم که به من اعتماد کردند و همیشه در این مسیر  سخت به من کمک کردند. الان نمی توانید در آینده منتظر بازی ها و چالش های بزرگ باشید ولی این را به شما می گویم این داستان همچنان ادامه دارد و فردا آینده است و هنوز چیزهای زیادی پیش رو دارم تا با یوونتوس و تیم ملی پرتغال فتح کنم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1501348 منبع: فارس
ارسال نظر

موضوعات داغ