life

عضو کمیته علمی کشوری کرونا در خصوص واکسیناسیون کودکان و افراد زیر ۱۸ سال در برابر کرونا توضیحاتی داد.

جی پلاس، مسعود مردانی عضو کمیته علمی کشوری کرونا اظهار کرد: در حال حاضر افراد زیر ۱۸ سال به ویژه کودکان در اولویت تزریق واکسن کرونا نیستند که علت اصلی آن ثابت نشدن بی عارضه بودن تزریق واکسن های مختلف کرونا در دنیا است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ او ادامه داد: در حال حاضر در هیچ کجای دنیا مقاله ای مبنی بر نداشتن عارضه واکسن های موجود کرونا بر روی بچه ها و افراد زیر ۱۸ سال منتشر نشده است و به همین دلیل ما تا زمانی که این موضوع در دنیا به اثبات نرسید از تزریق واکسن های کرونا به افراد زیر ۱۸ سال جلوگیری می کنیم .

این مقام مسئول افزود: هنوز خطرات احتمالی ناشی از تزریق واکسن کرونا بر روی نوجوانان و کودکان در دنیا مشخص نشده و بی خطر بودن این واکسن ها به اثبات نرسیده است.

مردانی گفت: در حال حاضر تحقیق برای تزریق واکسن کرونا به افراد زیر ۱۸ سال و کودکان در کشورهایی مانند آمریکا و فرانسه شروع شده، اما هنوز نتایج این مطالعه بدست نیامده است؛ بنا بر این این افراد در اولویت تزریق واکسن نخواهند بود.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا یادآوری کرد: با وجود آغاز واکسیناسیون کرونا برای گروه های خاص در کشور بهترین راه پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا رعایت دستورالعمل های بهداشتی مانند فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک در کشور است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1501027 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر