life

یکی از اعضای مجلس نمایندگان محلی ایالت ایلینویز آمریکا در تلاش است فروش بازی‌های خشنی مانند اتومبیل دزدی بزرگ را ممنوع کند.

جی پلاس؛ این نماینده مجلس نمایندگان محلی آمریکا معتقد است بازی‌های پربرخوردی مانند "اتومبیل دزدی بزرگ" یا جی‌تی‌ای (GTA) باعث افزایش آمار جرایم در ایالت ایلینویز و به خصوص بیشتر شدن موارد سرقت مسلحانه اتومبیل شده‌اند.

فارس نوشت: بازی جی‌تی‌ای یا «Grand Theft Auto» یکی از خشن‌ترین بازی‌های تولیدشده در آمریکاست که در قالب آن کاربر باید نقش گانگستری را بازی کند که با سرقت اتومبیل در خیابان‌ها و شلیک به مردم عادی، مأموریت‌های محول شده از سوی باندهای تبهکار را انجام داده و امتیاز کسب می‌کند. این بازی به علت شدت بدآموزی تا به حال بارها با انتقادهای تند معلمان و کارشناسان امور تربیتی در آمریکا و دیگر کشورهای جهان مواجه شده است، اما کماکان تولید و عرضه نسخه‌های مختلف آن ادامه یافته است.

مارکوس ایوانز نماینده دموکرات مجلس نمایندگان محلی ایلینویز خواستار ممنوع شدن فروش این بازی به خصوص به افراد کم سن و سال شده است. روز گذشته یک پسر ۱۶ ساله در این ایالت به علت سرقت مسلحانه خودرو دستگیر شد و دو روز قبل هم دو پسر ۱۵ ساله به اتهام مشابهی دستگیر شدند. هفته پیش هم یک نوجوان خودروی یک پلیس را با تهدید اسلحه سرقت کرد و مارکوس ایوانز معتقد است تمامی این افراد تحت تأثیر بازی‌های خشن ویدئویی و به خصوص جی تی ای چنین اقداماتی انجام داده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1498700
ارسال نظر

موضوعات داغ