life

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس می گوید که قانون مهریه کمیسیون قضایی مجلس در صورت تصویب عطف به ماسبق می شود.

جی پلاس؛ نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به بررسی طرح مربوط به مهریه در این کمیسیون تاکید کرد: این قانون و مواد آن در صورت تصویب عطف به ماسبق می شود و شامل حال زندانیان کنونی مهریه خواهد شد.

حسن نوروزی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به آخرین اقدامات کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در بررسی قانون مهریه گفت: ما معتقدیم که زندان در موضوع مهریه هیچ مبنای شرعی ندارد، زندان جای بزهکار و جنایتکار است و جای بدهکار مهریه نیست، به هر شکل این قانون و مواد آن در صورتی که به تصویب برسد عطف به ماسبق خواهد شد و شامل زندانیان کنونی مهریه نیز می شود و با امید به خدا مشکلات آنها برطرف خواهد شد.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم امر فرهنگ سازی در حوزه تعیین مهریه زوجه گفت: مهریه یک چشم روشنی برای زندگی است و نباید به امر دیگری تبدیل شود، ما در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مدت ها است که با دقت این موضوع را بررسی کردیم، کار بررسی طرح مربوطه نیز به زودی در این هفته یا هفته بعد به اتمام می رسد.

نوروزی پیش از این گفته بود: با تصویب قانون مهریه پنج یا شش هزار نفر از زندان‌ها رهایی می‌یابند. ما معتقدیم که زندان جای بزهکار یا خلافکار است نه بدهکار. قانون مهریه امری مهم است چراکه این موضوع اکنون در کشور ما یک بحران است. جوانان زیادی به این دلیل به زندان رفته‌اند. موردی را شاهد هستیم که یک زن از چهار شوهر مهریه می‌گیرد.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1496975
ارسال نظر

نظرات شما
 • گمنام

  دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹

  احسنت‌واقعن‌درسته‌آرزوی‌موفقیت.

 • ج.م

  دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹

  باسلام
  به نظر من سخنان و زحمات جناب آقای نوروزی قابل تحسین است
  چون زندانی شدن مرد بخاطر مهریه مشکلات را دوچندان میکند باعث ترس از ازدواج جوانان ، افزایش فساد امید است که این طرح زمینه آزادی زندانیان مهریه را فراهم سازد تا به آغوش گرم خانواده وزندگی روزمره وکسب وکار خود برگردن .
  . با تشکر فراوان به آقای نوروزی وهمکاران دلسوز

 • بی‌پناه

  سه‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹

  سپاس‌ودرودفراوان‌خیلی‌عالیه.

موضوعات داغ